Сезонні роботи стають менш популярними – нові тренди працевлаштування українців у Польщі

Українці у Польщі все частіше шукають вакансії, які дають змогу працювати тривалий час на одному місці. Про це свідчить внутрішнє дослідження  міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Згідно з дослідженням, 76% опитаних українців уже працювали у Польщі, вперше приїхала лише чверть. Для порівняння, у 2018 році кількість тих, хто приїхали вперше становила близько 37%.

Крім зростання кількості українців, які повторно приїхали до Польщі, збільшилася і кількість тих, хто змінював роботу лише 1-2 рази, вони становлять 66%. Українців, які змінювали роботу понад три рази – 30%. 4% респондентів відповіли, що змінювали роботу понад 5 разів.

Рівно половина опитаних 50% мешкає у Польщі від року до трьох років. Менш як рік тому приїхало 42%, і лише 8% влаштувалися понад п’ять років тому.

За даними Gremi Personal до Польщі найчастіше їдуть жителі українських міст із населенням до 50 тисяч — 36%, кількість тих, хто приїхав із міст із населенням від 50 до 100 тисяч становить 29%. Від 100 до 500 тисяч — 18%, понад 500 тисяч — 17%.

«Частина, як і раніше, приїжджають на сезонні роботи, але їхня кількість значно зменшилась за останні півтора роки. Стає трендом уважне, скрупульозне вивчення вакансій, які дозволять працювати на одному місці тривалий час», — каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації.

Переважна кількість низькокваліфікованих робітників працевлаштовуються на виробництві м’ясної та рибної продукції, в пекарнях, в закладах харчування, на складах, на виробництвах заморожування овочів та фруктів, на виробництвах компонентів електронної техніки виготовлення будівельних матеріалів, тощо.

“Водночас українці стають все більш вимогливими у пошуках роботи у Польщі. До того ж ми продовжуємо спостерігати за змінами трендів на ринку працевлаштування. Все більше у Польщі шукають висококваліфікованих працівників з України — наразі серед популярних вакансій: директор з продажів, директор з підбору персоналу, маркетинговий директор, бізнес-аналітик, інвестиційний аналітик, операційний директор. І цей перелік можна продовжувати” — підсумовує Анна Джоболда.

Довідка*
Gremi Personal — міжнародне агентство із працевлаштування, що існує на ринку вже 15 років. Входить до ТОП-3 компаній із працевлаштування у Польщі, налічує 18 офісів у містах Польщі. Агентство спеціалізується на працевлаштуванні українців (90%) та жителів Середньої Азії та інших країн Східної Європи (10%).
Агентство щорічно працевлаштовує близько 20 тис іноземних працівників для 350 підприємств на території Польщі. Оборот компанії становить близько 20 млн. злотих на місяць, це 240 млн. злотих або 50 млн. 758 тис. доларів на рік.
Власник — Євген Кіріченко, родом із Херсона. Кількість співробітників компанії налічує понад 350 людей, також переважно українців.

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Робота на м’ясних заводах в Польщі: міфи і факти

Навколо роботи на м’ясних виробництвах в Польщі існує чимало міфів, які досить далекі від дійсності. ...
Новини

Перші наслідки мобілізаційного закону для громадян України в Польщі

Схоже, перші наслідки мобілізаційного закону стали відчутними для частини громадян України в Польщі. Яка ситуація...
Новини

Що змінює для українців за кордоном мобілізаційний закон?

16 квітня Президент України підписав закон про мобілізацію. Закон набере чинності через місяць після публікації....
Новини

Вакансії на заводах і складах для жінок в Польщі у 2024 році

Яка робота для жінок є в Польщі у 2024 році? Скільки можна заробляти на складах...
Новини

Українських дітей в Польщі зобов’яжуть відвідувати польські школи

Ваша дитина в Польщі вчиться онлайн в українській школі? Вже з 1 вересня 2024 року...
Новини

Які зміни в спецзакон про допомогу українським біженцям планує польський уряд?

26 березня віцеміністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик під час конференції «Житлова...
Новини

Вакансії на складах в Польщі: скільки можна заробляти у 2024 році?

Логістична сфера, зокрема склади – це одне з найпопулярніших місць для працевлаштування українців у Польщі....
Новини

Де в Польщі є вечірні школи для українських підлітків?

Після 24 лютого 2022 року в Польщі опинилося багато родин з дітьми. Для них особливо...
Новини

Українцям з тимчасовим захистом заборонять виїжджати з Польщі?

Виїхав з Польщі на день – втратив тимчасовий захист. Такими новинами наповнені пабліки в соціальних...
Новини

Права споживачів в Польщі: як повернути товар в магазин?

Сьогодні, 15 березня, відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Що треба знати про права споживачів...