Питання та відповіді

  • Що потрібно від мене, щоб Ви знайшли мені роботу?

    Від вас нам потрібні відповіді на наступні питання:

    1. Чи є у вас закордонний паспорт? Біометричний чи ні?
    2. Чи вiдкрита у вас польська робоча національна віза категорії D?
    3. Терміни візи?
    4. Ваші стать та вік?
    5. Коли Ви готові виїжджати?
    6. Детальний опис вашого досвіду, навичок і умінь. Ким працювали? Які спеціальності? Кваліфікації, сертифікациї тощо? (чим докладніше ви розкажете про себе, тим карще ми зможемо підібрати вам вакансії).
    7. Особливості по здоров’ю. Наприклад, чи потрібна вам лише «сидяча» робота або робота в холодних цехах тощо.
    8. Побажання по заробітній платі, житлу та іншим умовам

    Маючи всю цю інформацію, ми зможемо працевлаштувати вас у термін від 3 до 5 днів.

  • А якщо у мене немає закордонного паспорта?

    Це досить стандартна ситуація і в ній немає нічого страшного. Вам необхідно звернутися в паспортний сервіс за місцем проживання або будь-який зручний для вас. Там ви отримаєте перелік необхідних документів для подачі на закордонний паспорт.

    І на етапі поки ви чекаєте закордонний паспорт і знаєте дату отримання, ми можемо почати підбирати для вас вакансію.

    В даний момент ми працевлаштовуємо на підставі відкритої робочої візи і по Безвізу (робота на підставі біометричного паспорта – 90 днів з 180 днів). Все залежить від вимог вакансії.

  • Як виїхати працювати до Польщі? / Як працевлаштуватися в Польщі?

    Для працевлаштування потрібен закордонний паспорт.

    Якщо у вас біометричний паспорт – ви можете працювати в Польщі за Безвізу 90 днів з 180 днів.

    Якщо у вас звичайний закордонний паспорт і немає відкритої робочої візи, в цьому випадку ми можемо підготувати необхідний пакет документів для отримання візи. Ця послуга платна, вартість її необхідно уточнювати у менеджера. Робоча віза дозволяє працювати в Польщі 6 місяців.

  • Які потрібні документи для початку оформлення на роботу в Польщу?
    • Закордонний паспорт
    • Громадянський паспорт
    • ІПН (ідентифікаційний код)
  • Чим ваша фірма відрізняється від інших? Чому я повинен працювати з Вами, а не з якоюсь іншою компанією?

    Люблю це питання найбільше! Є багато переваг, і я зупинюся тільки на двох. Вони найбільш значущі.

    • По-перше ми не купуємо вакансії в Польщі, а безпосередньо домовляємося з підприємствами.
    • По-друге немає ніяких платежів по послугах працевлаштування (підбору вакансій).

    І моя порада, не потрібно нам вірити, вивчіть інші фірми, уважно послухайте, як і що Вам говорять, які умови Вам пропонують. Проаналізуйте і Ви зрозумієте, що з нами працювати краще і приємніше.

  • Що таке офіційне працевлаштування? І навіщо воно мені потрібно? Що воно мені дає?

    Якщо говорити юридичною мовою, то Офіційне працевлаштування (далі ОП) – це працевлаштування відповідно до законодавства країни, в якій ви працюєте. Якщо говорити зрозуміло, то тут все просто: ОП – це наявність запрошення на роботу в Польщу і оформлення Договору між працівником і роботодавцем.

    Що це означає для Вас, як працівника – дуже правильне питання. Головне – коли у вас є запрошення і оформлений Договір – ви перебуваєте на законних підставах, ваш роботодавець платить податки в казну Польщі і Вам не загрожує депортація в зв’язку з порушенням трудового законодавства Польщі. В іншому випадку, коли у Вас не оформлений з роботодавцем Договір, то є загроза депортації, а вашому роботодавцю – стягенння штрафу.

  • Чи можу я продовжити своє перебування на території Польщі, не повертаючись у Україні? Як оформити карту побиту (Karta pobytu)?

    Можете. Для цього потрібно оформити Карту Побиту (Karta Pobytu).

  • Чи можу я працювати в Польщі за фахом, якій працюю в Україні? Наприклад, бухгалтером.

    Для роботи за фахом необхідні знання польської мови та сертифікація вашого диплома в Польщі. Якщо цього немає, тоді влаштується на роботу практично неможливо.

    Наша порада в даній ситуації: перший раз пропонуємо працевлаштуватися на роботу, яка не вимагає знання мови і спеціального диплома. Попрацюєте, почнете вивчати мову, за півроку зав’яжіть якісь знайомства і вже прийміть рішення, як бути далі.

  • Скільки брати грошей на перший місяць життя в Польщі?

    Ми рекомендуємо брати з собою від 100 євро на одну людину. Цього буде цілком достатньо, не тільки, щоб повноцінно харчуватися, а ще й на інші поточні витрати, якщо у вас такі виникнуть.

  • Які речі брати з собою обов'язково?

    Постільна білизна надається. Каструлі і інша велика посуд – теж є.

    Тому з собою всім нашим клієнтам ми радимо взяти свої улюблені чашку, ложку і тарілку.

    З речей – тут потрібно брати все від футболок до курток, якщо Ви їдете в міжсезоння. Погода на Балтійському узбережжі дуже мінлива, тому парасольку і дощовик теж не завадять. Збирайтеся так, щоб все влізло в одну сумку / валізу і вона була підйомної або пересувається – так зручніше буде проходити кордон і робити пересадки в дорозі, якщо у вас такі є. Не потрібно купувати 3 банки шампуню – в Бедронка він дешевше, ніж в Україні. Тому беріть з собою речі, на зразок ви їдете на місяць у відрядження, все інше будете докуповувати вже в міру необхідності.

    Відносно робочого одягу – тут вже дізнавайтеся у наших менеджерів по кожній конкретній вакансії!

    Якщо у вас є якась чергова аптечка з анальгіном і активованим вугіллям, то беріть ці мед.препарати з собою, тільки в розумних кількостях, щоб на кордоні не викликати додаткового непотрібного уваги до себе.

    ВАЖЛИВО! Перед виїздом перевірте наявність документів з собою:

    • Закордонний паспорт
    • Запрошення – Оригінал !!!
    • Страховка і квитанція про оплату страховки!
    • Український паспорт або права – знадобляться, якщо Ви їжі на поїзді в межах України
  • Як правильно проходити кордон? Що потрібно знати, щоб успішно пройти кордон? Як потрібно поводитися на кордоні? Що можна і не можна провозити через польський кордон?

    По-перше, мати при собі всі необхідні документи, що підтверджують наявність візи:

    • Закордонний паспорт
    • Запрошення – Оригінал
    • Страховка і квитанція про оплату страховки

    По-друге, не перевозити заборонені товари. Сигарети і алкоголь мати в допустимих кількостях. На 1-го людини дозволено – 2 пачки сигарет і 1 літр алкогольних напоїв.По-третє, знати в який місто Ви їдете згідно Запрошенню, на яке підприємство і ким там будете працювати! Тому обов’язково вивчіть ваше запрошення і знайте відповіді на ці питання.

    Кордон – це завжди стресовий подія. Я багато разів вже перетинала кордон і не тільки з Польщі – можу сказати одне – це завжди хвилююче і стресово, оскільки сама атмосфера така – перевірка документів, речей і тп. Це нормальний процес і нормально ставитеся до того, що Ви хвилюєтеся. Чи не впевнена, що вам допоможе, якщо я скажу – «Тримайтеся впевнено перед прикордонниками»! Впевненість складно підробити і не потрібно пробувати. А ось, якщо я вам підкажу від куди цю впевненість взяти – це повинно допомогти!

    Запам’ятайте, Ви їдете на легальних підставах, Вам вже дали візу, у вас є Запрошення від роботодавця і ви їдете покращувати економіку цієї країни. Тому добре володійте необхідною інформацією з Запрошення, вивчіть кілька важливих фраз на польському і впевнено перетинайте кордон. І пам’ятайте, наявність хвилювання під час перетину кордону – це нормальна реакція.

  • Чи пропускають через кордон студентів стаціонару, молодих чоловіків в призовному віці, людей з банківськими кредитами?

    Уважно почитайте відповіді на питання вище. Якщо у вас відкрита віза, дійсно запрошення, ви не порушили правила перетину кордону і по вам не відкрито судову справу на території України- то ви спокійно пройдете кордон.

    Наприклад, якщо у вас відкрита кредитна карта в Приватбанку на 10 000 грн – ви по ній в мінусовому ліміті і платите регулярні платежі, то Привату все одно з якої країни ви будете поповнювати карту.

  • Чи потрібно вивчати польську до поїздки, чи є в цьому сенс? Як без знання мови, дістатися до місця проживання, роботи і т.д.?

    Звичайно ж, всі наші координатори і майстри на робочих місцях в Польщі знають російську мову. У вас не виникне проблем, якщо Ви не знаєте польського – все, хто вас зустрічають, селять, і з ким Ви будете працювати – хто знає російську.

    Однак, всім нашим клієнтам будь-яких професій і вікових груп – ми рекомендуємо хоча б 10-20 фраз вивчити ще в Україні. Це додасть впевненості вам особисто. Якщо немає можливості походити на курси польської мови – просто включайте якісь знайомі вам фільми на польському, знайдіть он-лайн курси польської «для чайників» і тп.

    Важливо, співробітники, які знають польську, знаходяться в кращому становищі, ніж ті, які не знають його. Є можливість рости професійно, і в заробітній платі.

  • Які перші враження від роботи і проживання в Польщі?

    Якщо вам важко, ви втомилися – це нормальні, правильні відчуття від роботи.

    Нова робота – це завжди нелегко: дуже багато нової інформації, нових навантажень, нових людей. А в Польщі ще плюс до всього цього – нова країна, нова обстановка, нове місце проживання. І всі ці нововведення навалюються на вас одночасно. Тому, якщо ви себе зловили на думках, що межують з розчаруванням, втомою – це нормально. Дайте собі трохи більше часу. Для того, щоб звикнути до нових умов, людині завжди потрібен час, а коли цих нових умов багато – часу, відповідно, потрібно більше.

    Ми не перший рік займаємося працевлаштуванням – тому сміливо стверджуємо, що складний 1-й місяць. Просто потрібно запастися терпінням, зібрати всі сили і через кілька тижнів все нове буде цілком звичним.

  • Як в Польщі відносяться до приїжджих? Як вести себе, щоб не виділятися? Чого не потрібно робити?

    У Польщі до приїжджих ставляться, як скрізь – нормально!

    Чи помічаєте ви, перебуваючи в Україні, в своїй країні, іноземців? Звичайно, помічаєте! Точно також помічені іноземці та в інших країнах і це нормально.

    Чого не потрібно робити в Польщі, як і в будь-якій країні – це порушувати закон. Навіть будь-дрібне хуліганство або привід в поліцію, можуть не стати причиною вашої миттєвої депортації. Але відлуння цього порушення ви відчуєте, коли прийдете продовжувати своє перебування в Польщі або отримувати візу. Швидше за все, Ви отримаєте відмову.

  • Якщо захворів або що-небудь трапилося, куди звертатися і скільки це коштує?

    З Вами на зв’язку 24 години на добу буде ваш координатор – працівник нашого польського офісу, який буде вас селити, відповідати на всі ваші запитання, забезпечувати роботою і т.п. Тому, якщо таке сталося під час роботи-то перший, кому Ви повідомляєте – це ваш безпосередній керівник (майстер) на роботі і другий – ваш координатор. Якщо не в робочий час-тут же телефонуйте координатору.

    Медицина в Польщі на дуже високому рівні і для тих, у кого немає страховок – дуже дорого. Тому всіх наших працівників ми в обов’язковому порядку ми страхуємо.

    Якщо у вас є якась чергова аптечка з анальгіном і активованим вугіллям, то беріть ці мед. препарати з собою, тільки в розумних кількостях, щоб на кордоні не викликати додаткового непотрібного уваги до себе.

    Екстрені номери в Польщі:
    112 – загальноєвропейський номер служби екстреної допомоги
    999 – швидка допомога
    998 – пожежна охорона
    981 – дорожня і технічна допомога в дорозі
    982 – аварійна служба ліфтів

Хочеш почуватися в Польщі як вдома, діяти правильно і впевнено?
Залишай контакти, і ми надішлемо посилання на наш Інформатор!
Інформатор — це 20-сторінковий буклет з корисною інформацією про:

  • норми та звичаї в Польщі,
  • оформлення документів для українців,
  • навчання,
  • медицину.

Також в ньому є інформація для біженців та основні польські розмовні фрази тощо.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Чекбоксы

Питання та відповіді

Хочеш почуватися в Польщі як вдома, діяти правильно і впевнено?
Залишай контакти, і завантажуй наш Інформатор!
Інформатор — це 20-сторінковий буклет з корисною інформацією про Польщу.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Чекбоксы

Питання та відповіді