Українських дітей в Польщі зобов'яжуть відвідувати польські школи

Українських дітей в Польщі зобов’яжуть відвідувати польські школи

Ваша дитина в Польщі вчиться онлайн в українській школі?
Вже з 1 вересня 2024 року всіх дітей зобов’яжуть відвідувати польські школи в обов’язковому порядку.

Тема освіти дітей український біженців в Польщі – досить гостра. Чимало батьків не хочуть, щоб їхні діти ходили до польських шкіл. Когось не влаштовує те, що польська система освіти та навчальна програма відрізняються від української, інших стримує можлива непроста адаптація дитини в школі. 

Так чи інакше, багато батьків і дітей обрали дистанційне навчання в українських школах замість польських шкіл. Проте з нового навчального року все зміниться.

Українські діти в Польщі підуть в польські школи

4 квітня заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха повідомила, що законопроєкт, який зобов’язує всіх дітей українських біженців ходити в польські школи, вже на завершальному етапі.
Це не виключно ініціатива польських чиновників: за словами Йоанни Мухи українська сторона також зацікавлена в тому, щоб діти громадян України в Польщі нарешті пішли до шкіл. 

Для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів з України – вони пройдуть спрощену процедуру нострифікації дипломів.
Також українських дітей навчатимуть європейської інтеграції. У міністерстві освіти вважають, що такі знання знадобляться для майбутнього вступу України до Європейського союзу.

Польський уряд прагне покращити становище українських дітей в школах Польщі

Зараз за даними міністерства 50-60 тисяч українських дітей в Польщі не охоплені польською системою освіти. У лютому в інтерв’ю виданню Oko Press Йоанна Муха наголошувала на тому, що польська влада в принципі не знає, чи ці діти десь навчаються. Причому багато українських школярів вчаться дистанційно вже чотири роки – тобто, з початку пандемії COVID-19.

Крім того, в цьому інтерв’ю заступниця міністра пояснила свою позицію з приводу мовного питання в освіті українських дітей:

«Ми хочемо запропонувати, щоб українські діти в Польщі могли вивчати українську мову. Щоб вони могли дізнаватися про українську культуру. Ми хочемо, щоб вони відчували, що їхня українська ідентичність плекається, і коли вони повертаються в Україну або залишаються в Польщі, вони матимуть повне відчуття власної ідентичності, але водночас ми хочемо, щоб вони здобули освіту.

Звісно, ​​ці діти також вивчатимуть польську мову з простої причини – вони вивчатимуть польською різні предмети. Також тому, що ми припускаємо – деякі з них можуть залишитися в Польщі».

Що ще цікавого ви можете прочитати в цьому інтерв’ю?
■ Йоанна Муха розповіла про плани запровадити в польських школах польську мову як іноземну для українських школярів і українську як іноземну для польських.
■ Після початку повномасштабної війни в польських школах зросла кількість «міжкультурних асистентів» – асистентів учителів, які допомагають адаптуватися школярам-іноземцям у перший рік навчання. Проте зараз кількість вже таких спеціалістів зменшується.
■ Щодо новостворених українських шкіл в Польщі, Йоанна Муха заявила, що такі заклади перебувають поза польською освітньою системою, і це проблема. Польська влада позитивно ставиться до цих шкіл і вважає, що вони роблять велику роботу, проте налаштована на їхнє глибше вкорінення в Польщі.
■ З приводу конфліктів, які виникають у школах між українськими школярами та польськими дітьми/вчителями, пані віцеміністр висловилася так:
«Все це відбувається, коли дітей кидають в освітню систему – вибачте за фразу – «наживо», без жодної інтеграційної політики».
В міністерстві збираються розробити політику інтеграції дітей у польську систему. Також там збираються ретельно розслідувати всі прояви нерозуміння чи насильства.
■ Цитата: «..я хочу підкреслити, що останні два роки українським дітям приділялося надто мало уваги в польській системі освіти. Ми хочемо запросити дітей, які навчалися поза польською освітньою системою, щоб вони могли отримати максимальну користь.
Зміна нашої політики щодо українських дітей буде дуже чіткою».

Читайте також:
Де в Польщі є вечірні школи для українських підлітків?

5/5 - (1 vote)

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Що змінює для українців за кордоном мобілізаційний закон?

16 квітня Президент України підписав закон про мобілізацію. Закон набере чинності через місяць після публікації....
Новини

Вакансії на заводах і складах для жінок в Польщі у 2024 році

Яка робота для жінок є в Польщі у 2024 році? Скільки можна заробляти на складах...
Новини

Українських дітей в Польщі зобов’яжуть відвідувати польські школи

Ваша дитина в Польщі вчиться онлайн в українській школі? Вже з 1 вересня 2024 року...
Новини

Які зміни в спецзакон про допомогу українським біженцям планує польський уряд?

26 березня віцеміністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик під час конференції «Житлова...
Новини

Вакансії на складах в Польщі: скільки можна заробляти у 2024 році?

Логістична сфера, зокрема склади – це одне з найпопулярніших місць для працевлаштування українців у Польщі....
Новини

Де в Польщі є вечірні школи для українських підлітків?

Після 24 лютого 2022 року в Польщі опинилося багато родин з дітьми. Для них особливо...
Новини

Українцям з тимчасовим захистом заборонять виїжджати з Польщі?

Виїхав з Польщі на день – втратив тимчасовий захист. Такими новинами наповнені пабліки в соціальних...
Новини

Права споживачів в Польщі: як повернути товар в магазин?

Сьогодні, 15 березня, відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Що треба знати про права споживачів...
Новини

Що можна провозити через кордон в Польщу?

Що можна провозити через українсько-польський кордон? Які речі та продукти не викличуть питань у польських...
Новини

Сезонна робота в Польщі

«Полуниця», «риба» і «польові роботи» – з такими стереотипами довго була пов’язана робота в Польщі,...