chart

Як відрізняються витрати на життя в Україні та Польщі — інфографіка

Наскільки відрізняються витрати на оренду житла, транспорт, продукти в Україні та Польщі. Аналітичний центр міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal порівняв основні статті витрат у двох країнах. Для зручності витрати у злотих перевели у гривні.

 

Оренда житла у Польщі очікувано вище. Якщо за однокімнатну квартиру у середньому в Києві просять 10 – 15 тис. грн. за місяць, то оренда такого житла у Варшаві коштуватиме 22 – 25 тис. грн. При цьому у Польщі не настільки відчутна різниця між орендою у столиці та великому місті. У нас така “однушка” це — 6 – 7 тис. грн., а в Польщі — 16 – 20 тис.грн. 

 

Оренда однокімнатної квартири у наших невеликих містах – 3,5 5 тис.грн, у Польщі – 12-13 тис. грн. До цих сум треба додати витрати на комунальні послуги. В Україні, для однокімнатної квартири, вони в середньому – 1,2 — 2,5 тис. грн., у такому ж житлі у Польщі – 4 – 4,5 тис.грн. 

 

 

 

До уваги не бралися міста на Західній Україні, що знаходяться найдальше від зони бойових дій. 

 

Ціни на бензин А-95 не дуже відрізняються. У нас дешевше —  52 грн за літр, у Польщі — 63 грн за літр. Місячний універсальний проїзний квиток у нас утричі дешевший. У нас він за 50 проїздів заплатять — 325 грн., у поляків — 840 грн.

 

Прийом терапевта у приватній клініці в Україні, в середньому – 550 грн, а у Польщі – 1000 грн.

Мінімальна вартість стрижки в українських майстрів – 100 грн, у польських – 250 грн. Місячний абонемент у спортзал в Україні – від 600 грн, у Польщі – 840 грн.

 

Прожитковий мінімум в Україні з цього року – 2589 грн., у Польщі – 12,7 тыс грн. Мінімальна та середня заробітна плата у нас –  6,7 тыс. грн та 15 тыс. грн. У поляків відповідно – 22,8 тис грн. та 29 тис.грн.

 

“Звісно, що рівень витрат залежить від зарплати. І якщо зараз є прірва між двома країнами, то вона у кількості вакансій, у можливостях не просто знайти роботу, а й зробити кар’єру” – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації 

 

В агенції кажуть, що помітили зміни в тенденції працевлаштування українців у Польщі. Якщо кілька років тому фокус був спрямований виключно на сезонну роботу, то зараз більшість шукає вже постійну. Однак працевлаштовуючись, здебільшого попереджають роботодавця, що повернуться до України як тільки мине загроза. 

Rate this post