chart

Як відрізняються витрати на життя в Україні та Польщі — інфографіка

Наскільки відрізняються витрати на оренду житла, транспорт, продукти в Україні та Польщі. Аналітичний центр міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal порівняв основні статті витрат у двох країнах. Для зручності витрати у злотих перевели у гривні.

 

Оренда житла у Польщі очікувано вище. Якщо за однокімнатну квартиру у середньому в Києві просять 10 – 15 тис. грн. за місяць, то оренда такого житла у Варшаві коштуватиме 22 – 25 тис. грн. При цьому у Польщі не настільки відчутна різниця між орендою у столиці та великому місті. У нас така “однушка” це — 6 – 7 тис. грн., а в Польщі — 16 – 20 тис.грн. 

 

Оренда однокімнатної квартири у наших невеликих містах – 3,5 5 тис.грн, у Польщі – 12-13 тис. грн. До цих сум треба додати витрати на комунальні послуги. В Україні, для однокімнатної квартири, вони в середньому – 1,2 — 2,5 тис. грн., у такому ж житлі у Польщі – 4 – 4,5 тис.грн. 

 

 

 

До уваги не бралися міста на Західній Україні, що знаходяться найдальше від зони бойових дій. 

 

Ціни на бензин А-95 не дуже відрізняються. У нас дешевше —  52 грн за літр, у Польщі — 63 грн за літр. Місячний універсальний проїзний квиток у нас утричі дешевший. У нас він за 50 проїздів заплатять — 325 грн., у поляків — 840 грн.

 

Прийом терапевта у приватній клініці в Україні, в середньому – 550 грн, а у Польщі – 1000 грн.

Мінімальна вартість стрижки в українських майстрів – 100 грн, у польських – 250 грн. Місячний абонемент у спортзал в Україні – від 600 грн, у Польщі – 840 грн.

 

Прожитковий мінімум в Україні з цього року – 2589 грн., у Польщі – 12,7 тыс грн. Мінімальна та середня заробітна плата у нас –  6,7 тыс. грн та 15 тыс. грн. У поляків відповідно – 22,8 тис грн. та 29 тис.грн.

 

“Звісно, що рівень витрат залежить від зарплати. І якщо зараз є прірва між двома країнами, то вона у кількості вакансій, у можливостях не просто знайти роботу, а й зробити кар’єру” – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації 

 

В агенції кажуть, що помітили зміни в тенденції працевлаштування українців у Польщі. Якщо кілька років тому фокус був спрямований виключно на сезонну роботу, то зараз більшість шукає вже постійну. Однак працевлаштовуючись, здебільшого попереджають роботодавця, що повернуться до України як тільки мине загроза.