Зарплата українських біженців у Польщі відрізняється від зарплати довоєнних мігрантів — дослідження

 

У 2023 році найчастіше як українські біженці, так і довоєнні мігранти отримували зарплату у розмірі 3000 — 4000 злотих (28000 — 38000 грн), однак  49% біженців 

задекларували заробіток менше 3000 злотих, серед довоєнних мігрантів таких усього 21%. Водночас щороку відбувається зростання заробітної плати біженців, що є наслідком рекордно низького рівня безробіття у Польщі та підвищенням рівня мінімальної заробітної плати. Про це йдеться у звіті Національного Банку Польщі (НБП), що проаналізував аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. Всього було зібрано 3 658 анкет.

Згідно опитування, яке проводилося НБП з 2019 року, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни, зросла між 2019 і 2022 роками приблизно на 38%, а між 2022 і 2023 років — на 6%. Середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі сягає близько 33 тис. грн. 


Усього до повномасштабної війни в Україні працевлаштованими були 94% українських мігрантів у Польщі порівняно з 64% мігрантів часів війни.

Важливим питанням є і сімейний стан приїжджих мігрантів до Польщі після 24 лютого 2022 року. Переважна більшість усіх біженців становили жінки — 78%, біженці-чоловіки — 22%. Жінок, які залишилися в Польщі з дітьми і не мають інших членів сім’ї — 26% від усіх біженців, за ними йдуть 12% жінок, які залишилися з дітьми і партнером (чоловіком). Однак, відносно високий відсоток жінок, які перебувають у Польщі без дітей та партнера — самі або тільки з іншими членами сім’ї, загалом 32%.

Попри те, що українських чоловіків-біженців з України непорівняно менше, вони набагато краще почуваються на польському ринку праці. Більша частина з них працює (71% проти 61%) і лише 15% чоловіків є безробітними проти 27% жінок.

“З одного боку, це може бути пов’язано з більшим попитом на робочі місця в професіях, які виконують чоловіки, з іншого — жінки-біженки частіше

здійснюють догляд за дітьми”, каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Цікаво, що довоєнні мігранти здебільшого працювали на професіях, що вимагають спеціальної кваліфікації, але не вищої освіти (зварювальники, токарі, електрики тощо). У той час, як біженці, які прибули і влаштувалися на роботу у Польщі, виявилися в середньому людьми з відносно високою освітою, однак переважна більшість біженців, виконували просту роботу, яка не вимагала кваліфікації.

Водночас в аналітичному центрі Gremi Personal опитали працевлаштованих українців стосовно рівня здобутої освіти в Україні (в опитуванні взяли участь 480 респондентів)

Відтак 36% мають середню технічну освіту — це найбільший показник серед усіх. 26% мають повну середню освіту, 18% отримали вищу освіту, 8% — базову середню, 6% — мають незакінчену вищу  освіту. 3% мають науковий ступінь, та по 1,5% припадає на пункти “вища технічна” та “незакінчена середня”.

“Заробітна плата українських біженців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці та рідко пов’язана з освітою, отриманою в Україні, незалежно від її рівня. Однак, якщо висококваліфіковані українці достатньо володіють польською мовою — вони можуть конкурувати з поляками за вакантні місця”, додає Анна Джоболда.

 

Зарплата українських біженців у Польщі відрізняється від зарплати довоєнних мігрантів — дослідження

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Як привітати польською мовою з днем народження?

Ми вже розказували, як можна привітати польською мовою із зимовими святами. Втім, до Різдва і...
Новини

5 ознак надійного агентства з працевлаштування в Польщі

Для українців працевлаштування в Польщі може стати певним викликом. Польський ринок праці для іноземців справді...
Новини

Державний іспит з польської у 2024: коли відбудеться, скільки коштує і кому це потрібно?

Державний сертифікаційний екзамен складають, щоб офіційно підтвердити знання польської мови – наприклад, для працевлаштування або...
Новини

Платні дороги в Польщі: скільки коштують, де знаходяться

Польща послідовно проводить покращення інфраструктури – в країні ремонтуються дороги та збільшується кількість транспортних маршрутів....
Новини

Які польські бренди є в Україні?

Ми вже писали про те, які українські бренди є в Польщі. Але також багато українців...
Новини

Вакансії в Польщі для чоловіків

Трудовий ринок в Польщі для іноземців відкритий і для чоловіків, і для жінок. Проте варто...
Новини

Зміни для водіїв в Польщі у 2024 році: штрафи більші, вимоги жорсткіші

Якщо ви кермуєте авто і живете в Польщі, то скоріш за все вже чули про...
Новини

Для кого Польща продовжила тимчасовий захист до 2025 року?

18 січня 2024 року було розповсюджене повідомлення пресслужби уряду Польщі повідомила про продовження тимчасового захисту...
Новини

Вихідні та свята в Польщі в 2024 році

Які дні у 2024 році будуть вихідними в Польщі? Коли в цьому році будуть торгові...
Новини

Транспортні застосунки: як скласти маршрут і купити квитки в Польщі?

Як знайти дорогу до потрібної локації в Польщі? Як скласти найкоротший та найзручніший маршрут? Де...