Зарплата українських біженців у Польщі відрізняється від зарплати довоєнних мігрантів — дослідження

 

У 2023 році найчастіше як українські біженці, так і довоєнні мігранти отримували зарплату у розмірі 3000 — 4000 злотих (28000 — 38000 грн), однак  49% біженців 

задекларували заробіток менше 3000 злотих, серед довоєнних мігрантів таких усього 21%. Водночас щороку відбувається зростання заробітної плати біженців, що є наслідком рекордно низького рівня безробіття у Польщі та підвищенням рівня мінімальної заробітної плати. Про це йдеться у звіті Національного Банку Польщі (НБП), що проаналізував аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. Всього було зібрано 3 658 анкет.

Згідно опитування, яке проводилося НБП з 2019 року, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни, зросла між 2019 і 2022 роками приблизно на 38%, а між 2022 і 2023 років — на 6%. Середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі сягає близько 33 тис. грн. 


Усього до повномасштабної війни в Україні працевлаштованими були 94% українських мігрантів у Польщі порівняно з 64% мігрантів часів війни.

Важливим питанням є і сімейний стан приїжджих мігрантів до Польщі після 24 лютого 2022 року. Переважна більшість усіх біженців становили жінки — 78%, біженці-чоловіки — 22%. Жінок, які залишилися в Польщі з дітьми і не мають інших членів сім’ї — 26% від усіх біженців, за ними йдуть 12% жінок, які залишилися з дітьми і партнером (чоловіком). Однак, відносно високий відсоток жінок, які перебувають у Польщі без дітей та партнера — самі або тільки з іншими членами сім’ї, загалом 32%.

Попри те, що українських чоловіків-біженців з України непорівняно менше, вони набагато краще почуваються на польському ринку праці. Більша частина з них працює (71% проти 61%) і лише 15% чоловіків є безробітними проти 27% жінок.

“З одного боку, це може бути пов’язано з більшим попитом на робочі місця в професіях, які виконують чоловіки, з іншого — жінки-біженки частіше

здійснюють догляд за дітьми”, каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Цікаво, що довоєнні мігранти здебільшого працювали на професіях, що вимагають спеціальної кваліфікації, але не вищої освіти (зварювальники, токарі, електрики тощо). У той час, як біженці, які прибули і влаштувалися на роботу у Польщі, виявилися в середньому людьми з відносно високою освітою, однак переважна більшість біженців, виконували просту роботу, яка не вимагала кваліфікації.

Водночас в аналітичному центрі Gremi Personal опитали працевлаштованих українців стосовно рівня здобутої освіти в Україні (в опитуванні взяли участь 480 респондентів)

Відтак 36% мають середню технічну освіту — це найбільший показник серед усіх. 26% мають повну середню освіту, 18% отримали вищу освіту, 8% — базову середню, 6% — мають незакінчену вищу  освіту. 3% мають науковий ступінь, та по 1,5% припадає на пункти “вища технічна” та “незакінчена середня”.

“Заробітна плата українських біженців у Польщі здебільшого залежить від підвищення мінімальної заробітної плати в польській економіці та рідко пов’язана з освітою, отриманою в Україні, незалежно від її рівня. Однак, якщо висококваліфіковані українці достатньо володіють польською мовою — вони можуть конкурувати з поляками за вакантні місця”, додає Анна Джоболда.

 

Зарплата українських біженців у Польщі відрізняється від зарплати довоєнних мігрантів — дослідження

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Вихідні та свята в Польщі в 2025 році

У 2025 році в Польщі буде 250 робочих і 115 вихідних днів. Крім суботи та...
Новини

Різдвяні ярмарки в Польщі: сезон 2024-2025

Бути в Польщі перед Різдвом і не відвідати різдвяний ярмарок – неприпустима помилка. Якщо ви...
Новини

Де вигідніше купувати продукти в Польщі?

Вартість продуктового кошика в Польщі постійно змінюється: про це свідчать дослідження ASM Sales Force Agency....
Новини

Які вакансії є в Катовіце?

Катовіце і Сілезьке воєводство виділяються на фоні багатьох міст Польщі тим, що тут завжди багато...
Новини

Нова міграційна стратегія Польщі: чого очікувати українцям?

Тема номер один жовтня в Польщі – нова міграційна стратегія. Про неї прем’єр-міністр Дональд Туск...
Новини

В 2025 році мінімальна зарплата в Польщі підвищиться тільки один раз. Скільки злотих буде «мінімалка»?

1 січня 2025 року мінімальна зарплата в Польщі зросте – восьмий рік поспіль. Проте в...
Новини

Українцям, які порушили закон Польщі, загрожує депортація в Україну

«Більше ніякої поблажливості до іноземців. Відрахування та «вовчий квиток» за порушення закону» – з такими...
Новини

Вакансії в Бидгощі для жінок і чоловіків у 2024 році

Які вакансії є в Бидгощі для українців? В цьому місті є робота для всіх, адже...
Новини

Що таке система «е-Консул» і навіщо вона українцям за кордоном?

Пресслужба Міністерства закордонних справ повідомила, що Кабмін України ухвалив постанову про інформаційно-комунікаційну систему «е-Консул». Нова...
Новини

ТОП-10 вакансій осені 2024 в Польщі: скільки можна заробляти?

Яка зарплата в Польщі цієї осені? Скільки можна заробляти на заводах і складах? Які вакансії...