Скільки українських біженців вже вчать польську мову — опитування

52,8% працевлаштованих у Польщі українців вже опановують польську мову, щоб згодом отримати там висококваліфіковану роботу. 35% респондентів планують навчання найближчим часом, у той час, як 12,2% стверджують, що для того, аби забезпечити себе гідним рівнем життя у Польщі, їм достатньо знань рідної мови. Такі дані опублікував аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, де опитали 1440 українських громадян.

Нагадаємо, що від початку літа цього року у Польщі діють державні програми із забезпечення безплатних курсів польської мови для всіх біженців з України, що фінансується польським Фондом праці.

“Середня зарплата навіть на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі, становить 28 — 32 тис. грн на місяць. Це приблизно у два рази більше, ніж в Україні. Разом із тим поляки готові запрошувати українців також на висококваліфіковані позиції, де ця позначка може значно зрости. Головний бар’єр, що відділяє освічених українців від достойної роботи за межами України — це знання іноземних мов” — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації  міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

Експертка додає, що у першу чергу серйозно вивчати польську мову почали саме ті українці, які не планують ще принаймні півроку-рік повертатися в Україну. Адже крім перспективи отримати достойну роботу, доводиться щодня зіштовхуватися з ситуаціями, де мова має значення на побутовому рівні. Нагадаємо, скільки українців мають на меті повернутися на батьківщину найближчим часом. 

Rate this post