Скільки українців із Польщі приїхало додому на Паску цьогоріч порівняно з минулим роком.

За період з 1 по 16 квітня за даними прикордонної служби в Україну з Польщі заїхало 477,2 тис. українців. Даний період припадає на два останні тижні напередодні Великодня цьогоріч. Це на 54% більше, ніж у минулому році. Відтак, у 2022  році за два останні тижні напередодні Паски, з 9 по 23 квітня, в Україну заїхало – 309,9 тис українців.

Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal з посиланням на Прикордонну службу Польщі

“Зазвичай, українці, що працюють у Польщі, масово їдуть до України тричі на рік – на Великдень, Різдво та наприкінці серпня, що пов’язано зі збиранням урожаю.  Аби подивитися, як змінюються плани українців за кордоном, ми обрали для аналізу двотижневий період напередодні Великодня. Звісно, у квітні минулого року небезпека відчувалася особливо гостро і якщо у Польщу їхали переважно жінки і діти, то в зворотному напрямку до України поверталися здебільшого чоловіки аби стати на захист країни” – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутаціїї Gremi Personal.

В агенції також кажуть, що цьогоріч упродовж тижня після Великодня, з 17 по 23 квітня сумарно в Польщу заїхало навіть більше порівняно з минулим – 192 тис. українців, а у 2022 році – 148,9 тис.

“Ми пов’язуємо це з початком сезонних робіт. Якщо у минулому році до Польщі їхали переважно з міркувань безпеки, то зараз причини змінилися – люди їдуть для того, аби заробити гроші та повернутися в Україну. Восени цього року кількість запитів на роботу практично досягла довоєнних показників” – додає експертка.

Наприкінці весни найпопулярнішими сезонними вакансіями є робота в теплицях, в ресторанній сфері, традиційно на упаковці м’ясної та рибної продукції. Також останнім часом зріс попит на працівників у сфері виробництва яхт. Зазвичай, працюючи на простих роботах, які не потребують знання мови чи високої кваліфікації, можна розраховувати на зарплату близько $1000 на місяць в залежності від кількості робочих годин. Загалом, на ринку працевлаштування змінилася тенденція, якщо у минулому році вільних вакансій для жінок майже не було, то цьогоріч  роботодавці демонструють конкуренцію за працівниць з України.

Rate this post