Скільки українці заплатять за новорічний стіл у Польщі – порівняли ціни на святкове меню у двох країнах

 

 

Вартість святкових страв в Україні та Польщі порівняв аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, що займається працевлаштуванням українців у Польщі. 

 

Відтак цьогорічний новорічний стіл обійдеться у середньому в Україні у 2476 грн, а у Польщі – 2422 грн.  Для підрахунку порівняли ціни на продукти для приготування стандартного українського меню: салати Олів’є, оселедець під шубою, бутерброди з ікрою та шпротами, м’ясні страви, овочі, фрукти та ігристе. 

 

Відтак, аби приготувати Олів’є у Польщі українці витратять 260 грн, а в Україні доведеться сплатити 440 грн. Оселедець під шубою обійдеться нам в Україні 174 грн, ту саму страву у Польщі можна приготувати за 308 грн. За кілограм свинини та кілограм курятини в Україні заплатять 308 грн, а у Польщі – 370 грн. 

 

Нарізка на цей новий рік обійдеться в Україні у 500 грн: проаналізували ціни на 300 грамів буженини, копченої ковбаси, твердого сиру та оливок, а у Польщі – 465 грн. Приблизно у 445 гривень обійдуться бутерброди зі шпротами та ікрою в Україні, та – 465 грн у Польщі.

 

За півкілограма помідорів та огірків в Україні сплатять 139 грн, а у Польщі – 84 грн. За кілограм мандаринів та бананів в Україні віддадуть приблизно 130 гривень, у Польщі – 126 грн.  

 

Вартість пляшки популярної солодкої води тут – 40 грн, а у Польщі – 50 грн. Мінімальна ціна за пляшку звичайного ігристого та пляшку горілки в Україні 300 грн, а у Польщі – 420 грн.

“Зараз мільйони українських громадян святкують Новий рік у Польщі. Якщо частина українців керується питанням безпеки, то мотивацією для інших є рівень зарплат, які пропонують польські роботодавці. 50% працевлаштованих нами українців кажуть, що 

відправляють продуктові посилки своїм сім’ям в Україну на свята” — каже Анна Джоболда, директорка міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

В компанії кажуть, що в минулі роки не спостерігали такої кількості продуктових передач в Україну. Попри те, що ціни на продукти у Польщі також дуже зросли, рівень зарплат дозволяє не відчувати економічних труднощів та й підтримувати своїх родичів.

“Українці – сильні духом, надзвичайно винахідливі та стійкі люди. І поки воїни боронять кордони на полі бою, звичайні люди знаходять рішення у тому, щоб заробити у Польщі та підтримати своїх родичів, які лишилися в Україні” – додає Анна Джоболда. 

5/5 - (2 votes)