Польща входить у “високий” сезон виробництва з високим дефіцитом працівників через війну в Україні

За перші два тижні травня кількість пропозицій роботи для іноземців збільшилася в середньому на 35-40%. Найбільший попит спостерігається у харчовій промисловості (+10%), а також у торгівлі, логістиці та електронній комерції (+7%). Найшвидше зростає кількість вакансій для чоловіків – майже на 20%, але на ринку їх стає все менше. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal.

У найближчі тижні дефіцит кадрів посилиться. Підприємства відчуватимуть нестачу не лише приблизно 80-100 тисяч українців, що після початку війни виїхали захищати свою країну, але також сотень тисяч сезонних робітників з України, які цього року не приїдуть до Польщі.

“За минулий тиждень ми працевлаштували понад тисячу осіб, з яких 65% це жінки й лише 35% – чоловіки. Більшість чоловіків, які залишили Україну до 24 лютого, вже знайшли роботу. Інші, користуючись ситуацією на ринку, більш прискіпливо обирають місце праці. Ставки за роботу зберігаються на тому ж рівні, що й до війни, але й це може змінитися з початком сезону – зарплати точно зростуть у галузях, де роботодавцям потрібна фізично сильні чоловіки. Вони зможуть розраховувати на підвищені ставки”, – підкреслює директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

У квітневому опитуванні Головного управління статистики Польщі кожна третя виробнича компанія відзначила, що нестача кваліфікованих працівників є перешкодою для її діяльності, а в будівництві та транспорті таких компаній було 40%.

У березні та квітні безробітних українських чоловіків у Польщі було більше. Це було пов’язано з тим, що в результаті санкцій проти Росії деякі польські компанії, які до війни співпрацювали з російським бізнесом, були змушені обмежити свою діяльність або шукати нових партнерів і ринки збуту. Зміни призвели до скорочення кількості працевлаштованих на цих підприємствах – переважно українських чоловіків, які, становили левову частку робочої сили на металургійних підприємствах, підприємствах важкої промисловості, тощо. Але звільнені українці дуже швидко знайшли нову роботу.

Деякі вакансії на підприємствах заповнюють за рахунок працевлаштування жінок-біженок з України. Компанії намагаються адаптувати до них посади, які раніше займали чоловіки. Натомість дедалі більше жінок також повертаються додому і не мають наміру працювати в Польщі.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку війни в Польщу з України виїхало 3,592 громадян України, повернулося на Батьківщину – 1,557 осіб.

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Тимчасовий захист для українців у Польщі продовжено до 30 червня 2024 року

В лютому цього року нарешті сталося те, чого очікували тисячі вимушених переселенців з України в...
Новини

Як привітати польською мовою з днем народження?

Ми вже розказували, як можна привітати польською мовою із зимовими святами. Втім, до Різдва і...
Новини

5 ознак надійного агентства з працевлаштування в Польщі

Для українців працевлаштування в Польщі може стати певним викликом. Польський ринок праці для іноземців справді...
Новини

Державний іспит з польської у 2024: коли відбудеться, скільки коштує і кому це потрібно?

Державний сертифікаційний екзамен складають, щоб офіційно підтвердити знання польської мови – наприклад, для працевлаштування або...
Новини

Платні дороги в Польщі: скільки коштують, де знаходяться

Польща послідовно проводить покращення інфраструктури – в країні ремонтуються дороги та збільшується кількість транспортних маршрутів....
Новини

Які польські бренди є в Україні?

Ми вже писали про те, які українські бренди є в Польщі. Але також багато українців...
Новини

Вакансії в Польщі для чоловіків

Трудовий ринок в Польщі для іноземців відкритий і для чоловіків, і для жінок. Проте варто...
Новини

Зміни для водіїв в Польщі у 2024 році: штрафи більші, вимоги жорсткіші

Якщо ви кермуєте авто і живете в Польщі, то скоріш за все вже чули про...
Новини

Для кого Польща продовжила тимчасовий захист до 2025 року?

18 січня 2024 року було розповсюджене повідомлення пресслужби уряду Польщі повідомила про продовження тимчасового захисту...
Новини

Вихідні та свята в Польщі в 2024 році

Які дні у 2024 році будуть вихідними в Польщі? Коли в цьому році будуть торгові...