Дослідження Гданської політехніки та аналітичного центру Gremi
До 24 лютого 2022 року працевлаштування українців в Польщі було більш бюрократично складними, ніж сьогодні, згідно з дослідженням факультету менеджменту Гданської політехніки та компанії Gremi Personal. На сьогодні принципово змінився лише спосіб отримання роботи.
60% опитаних заявили, що не мають проблем з пошуком роботи. Значний відсоток українців дізнається про пропозиції роботи з інтернету – так відповіли понад 30% респондентів.
Опитування показує, що трудова міграція до війни (2006 – 2020 рр.) була відносно легкою – той, хто шукав роботу, приїжджав з гарантією працевлаштування вже з України, або відносно швидко знаходив роботу в Польщі.
1/3 українців дізналися про можливості працевлаштування з інтернету – таким чином, спосіб пошуку працівників докорінно змінився. Лише 21 % працівників знайшли роботу через посередницькі агенції. Це кінець агентств з працевлаштування?
На дворі 21 століття, тому не дивно, що саме так громадяни України шукають роботу. Українці дуже сімейна і лояльна нація – вони відчувають почуття спільності за кордоном, і це видно на прикладі війни, яка триває вже більше року. Зараз все, що їм потрібно – це Whatsapp, Telegram або інший спосіб спілкування онлайн. Українці також досі використовують систему рекомендацій – якщо хтось із їхньої родини чи близького соціального кола знайшов хорошу роботу з точки зору умов та оплати праці, вони рекомендують інших або навіть допомагають іншим переїхати. І що дуже важливо, українці шукають роботу українською або російською мовами. Але чи може це означати кінець агентств з працевлаштування? Я сумніваюся, тому що, хоча сьогодні відносно легко знайти роботу, все одно потрібно виконати бюрократичні умови і знати польську мову, щоб легалізуватися відповідно до букви закону, тому міжнародні агентства з працевлаштування завжди матимуть перевагу. – коментує Анна Джоболда, директор департаменту міжнародного рекрутингу компанії Gremi Personal. – Опитування також показало, що лише 1,75% респондентів довго шукали роботу. Якби вони скористалися нашими послугами, то не мали б жодних проблем. – додає Джоболда.
Отримати текст дослідження можна за посиланням: https://gremi-personal.com/biuletyn-analityczny-zatrudnienie-obywateli-ukrainy/