Дослідження Гданської політехніки

Дослідження Гданської політехніки та аналітичного центру Gremi

 

 

До 24 лютого 2022 року працевлаштування українців в Польщі було більш бюрократично складними, ніж сьогодні, згідно з дослідженням факультету менеджменту Гданської політехніки та компанії Gremi Personal. На сьогодні принципово змінився лише спосіб отримання роботи.

60% опитаних заявили, що не мають проблем з пошуком роботи. Значний відсоток українців дізнається про пропозиції роботи з інтернету – так відповіли понад 30% респондентів.

Опитування показує, що трудова міграція до війни (2006 – 2020 рр.) була відносно легкою – той, хто шукав роботу, приїжджав з гарантією працевлаштування вже з України, або відносно швидко знаходив роботу в Польщі. 

1/3 українців дізналися про можливості працевлаштування з інтернету – таким чином, спосіб пошуку працівників докорінно змінився. Лише 21 % працівників знайшли роботу через посередницькі агенції. Це кінець агентств з працевлаштування?

На дворі 21 століття, тому не дивно, що саме так громадяни України шукають роботу. Українці дуже сімейна і лояльна нація – вони відчувають почуття спільності за кордоном, і це видно на прикладі війни, яка триває вже більше року. Зараз все, що їм потрібно – це Whatsapp, Telegram або інший спосіб спілкування онлайн. Українці також досі використовують систему рекомендацій – якщо хтось із їхньої родини чи близького соціального кола знайшов хорошу роботу з точки зору умов та оплати праці, вони рекомендують інших або навіть допомагають іншим переїхати. І що дуже важливо, українці шукають роботу українською або російською мовами. Але чи може це означати кінець агентств з працевлаштування? Я сумніваюся, тому що, хоча сьогодні відносно легко знайти роботу, все одно потрібно виконати бюрократичні умови і знати польську мову, щоб легалізуватися відповідно до букви закону, тому міжнародні агентства з працевлаштування завжди матимуть перевагу. – коментує Анна Джоболда, директор департаменту міжнародного рекрутингу компанії Gremi Personal. – Опитування також показало, що лише 1,75% респондентів довго шукали роботу. Якби вони скористалися нашими послугами, то не мали б жодних проблем. – додає Джоболда.

 

Отримати текст дослідження можна за посиланням: https://gremi-personal.com/biuletyn-analityczny-zatrudnienie-obywateli-ukrainy/ 

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Що таке система «е-Консул» і навіщо вона українцям за кордоном?

Пресслужба Міністерства закордонних справ повідомила, що Кабмін України ухвалив постанову про інформаційно-комунікаційну систему «е-Консул». Нова...
Новини

ТОП-10 вакансій осені 2024 в Польщі: скільки можна заробляти?

Яка зарплата в Польщі цієї осені? Скільки можна заробляти на заводах і складах? Які вакансії...
Новини

Програма Aktywny rodzic: хто може отримати та який розмір допомоги?

Починаючи з жовтня 2024 року, батьки в Польщі (в тому числі працюючі українці) зможуть скористатися...
Новини

Що треба знати про CUKR – нову карту побиту для українців у Польщі?

1 липня 2024 року у Польщі набули чинності зміни до спецзакону. Одне з важливих нововведень...
Новини

Оновлений розклад PKP Intercity з вересня 2024: що зміниться?

Залізнична компанія PKP Intercity оголосила, що з 1 вересня 2024 року набуде чинності новий розклад...
Новини

Щеплення дитині в Польщі: питання і відповіді

Щеплення – важливий складник системи охорони здоров’я Польщі. Вони допомагають захищати дітей від серйозних інфекційних...
Новини

Житло на наших вакансіях: 10 прикладів (опис, фото)

Що треба знати про умови проживання на роботі від Gremi Personal? В яке житло ми...
Новини

Як пройти безплатні медичні обстеження в Польщі за програмою «Профілактика 40+»?

Програма «Профілактика 40 Плюс» («Profilaktyka 40 PLUS») в Польщі пропонує унікальну можливість для оцінки здоров'я...
Новини

Робота в Польщі: 10 вакансій літа 2024

Яка робота в Польщі є цим літом? На яких вакансіях найкращі умови? На які заводи...
Новини

Яка мінімальна зарплата буде в Польщі у 2025 році?

У червні стало відомо, яка мінімальна зарплата буде в Польщі у 2025 році. Очікується, що...