Скільки заробітчан із Польщі переказують гроші в Україну — опитування

У Польщі опитали працевлаштованих українців — 74,5% надсилають кошти своїм родичам в Україну, із них 35,4% респондентів надсилають на батьківщину більш ніж половину заробітку, а 39,1% — менше половини. Не надсилають взагалі — усього 10,9%. Однак 14,6% респондентів перевезли сім’ї до себе у Польщу, тому і зникла потреба у грошових переказах. В опитуванні взяли участь 1550 українців, що легально працюють від початку повномасштабної війни. Це дані аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, де і надали роботу респондентам.

Згідно статистики Нацбанку, за підсумками трьох кварталів 2021 року серед країн, з яких прямують кошти в Україну, найбільше надійшло з Польщі – це 4,3 млрд доларів. А за перші пів року в Україну перерахували майже $6,5 млрд, що на 6,2% менше, ніж за перші шість місяців 2021 року.

Аналітики центру додають, що середня зарплата на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці становить 28 — 32 тис. грн на місяць (це 3500 — 4000- злотих).

«Доходи українців впали більше ніж на третину через курс валюти. У той час неможливість чоловіків перетинати кордон заради заробітку підштовхує жінок до рішення їхати працювати в європейські країни та підтримувати грошима свої сім’ї в Україні. Ми прогнозуємо зростання зарплат у Польщі восени й ми переконані, що це неодмінно стане поштовхом для переказів ще більших коштів для підтримки своїх родичів та економіки України загалом» — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

В агенції також додають, що не варто очікувати обвалу валютних переказів в Україну через неможливість чоловіків їздити на заробітки. Адже цього року у Європі вже працевлаштовано дуже багато жінок, тож вони значною мірою компенсують цю нестачу.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни статус тимчасового захисту у Польщі отримали 1 мільйон 234,7 тисячі українських біженців. З них офіційно працевлаштувались тільки 372 тисячі українців – про це свідчать дані Міністерства сім’ї та соціальної політики Республіки Польща та УВКБ ООН.

Довідка*

Gremi Personal — міжнародне агентство із працевлаштування, що існує на ринку вже 14 років. Входить до ТОП-3 компаній із працевлаштування у Польщі, налічує 12 офісів у містах Польщі. Агентство спеціалізується на працевлаштуванні українців (90%) та жителів Середньої Азії (10%).
Оборот компанії становить близько 20 млн. злотих на місяць, це 240 млн. злотих або 50 млн. 758 тис. доларів на рік.
Власник — Євген Кириченко, родом із Херсона. Кількість співробітників компанії налічує понад 300 людей, також переважно українців.