Що спонукатиме українців за кордоном повернутися додому після закінчення війни? — опитування

 

 

Бажання об’єднатися із сім’єю – найсильніший аргумент, який спонукатиме українців повернутися додому. За цей варіант віддали свої голоси 25% учасників опитування, яке провів аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, в якому взяли участь 1780 громадян України, що живуть та працюють у Польщі. Це найбільший показник серед усіх варіантів опитування.  

Гідні умови праці, заробітної плати та достойна пенсія – друга за важливістю умова, за яку віддали свої голоси 18% українців.

Гарантії ‘ненастання нової війни в перспективі найближчих десятиліть, а також зброя, яка дозволить захистити країну у випадку конфліктів – важливі для 10% українців, аби повернутися. Стільки ж кажуть, що в Україні мають пройти всебічні реформи (судова, освітня, медична, правоохоронна, економічна, антикорупційна.

Якщо Україна отримає підтримку для відновлення та можливості економічного розвитку для громадян, то 9% кажуть, що повернутися додому. Таку саму кількість голосів отримав пункт “ Україна стане членом Євросоюзу та НАТО”.

Цікаво, що можливість створення нового бізнесу мотивує усього 7% українців у Польщі.
6% кажуть, що повернуться, коли їхнє окуповане місто звільнить ЗСУ.

3% респондентів кажуть, що для них важливо, аби повернулися люди з їхнього кола спілкування. 2% повернуться, якщо держава забезпечить їх втраченим житлом. І найменшу кількість голосів отримав пункт про можливість відновлення старого бізнесу, за який проголосувало 1% українців.

“Ми продовжуємо вивчати процеси міграції, адже дуже важливо знати настрої українців, які вимушено поїхали зі своїх домівок. Це опитування – база для українського уряду, на яку він може опиратися у своєму прагненні повернути додому мільйони українців, які зараз знаходяться в інших країнах” — каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Persona

В агенції також нагадують, що переважна більшість українців вже знайшли роботу у Польщі та працюють здебільшого на виробництвах. Навіть на простих роботах люди отримують достойну зарплату, яка часто не нижча $1 тис. за місяць. А попередні дослідження говорять, про те що цей фактор дозволяє 75% працевлаштованим українцям надсилати гроші своїм родичам, які залишилися в Україні, 35% з яких взагалі надсилають більше половини свого заробітку у Польщі.