Зміни в Польщі в 2024 році

Зміни в Польщі у 2024 році

Новий рік – нові законодавчі норми. Практично в кожній країні початок року асоціюється з нововведеннями, і Польщі – не виняток.

Які зміни очікують українців в Польщі? Чи продовжить польский уряд тимчасовий захист для українських біженців? Наскільки збільшиться мінімальна зарплата та ставка? Скільки платитимуть батькам неповнолітніх дітей? Як зміниться оподаткування?

На ці та інші питання відповідаємо в цій статті.

Підвищення мінімальної зарплати та ставки

Ми вже писали про зростання мінімальної зарплати та ставки у 2024 році, проте повторимо ключові моменти.
Мінімальні зарплата і ставка в Польщі зростатимуть у два етапи. Вперше це сталося 1 січня: мінімалка зросла до 4242 злотих брутто, мінімальна ставка – до 27.70 зл/год.

Друге зростання заплановане на 1 липня 2024 року.
Мінімальна заробітна плата підвищиться до 4300 злотих (брутто), ставка – до 28.10 злотих/година (так само брутто).

Зміни в оподаткуванні

Деякі зміни очікуються і в оподаткуванні. Зокрема, з 1 січня 2024 році в Польщі місячний заробіток у розмірі до 3180 злотих (це 75% від мінімалки) не оподатковується і не потребує реєстрації фірми (з липня сума заробітку без оподаткування збільшиться до 3225 злотих).
В Польщі існує таке поняття як незареєстрована діяльність (niezarejestrowanej działalności gospodarczej) – це комерційна діяльність фізичних осіб, яка приносить маленький прибуток і тому не потребує реєстрації. Детально про це ви можете почитати на державному порталі у відповідному розділі про niezarejestrowanej działalności.

Серед інших змін, які можуть бути впроваджені – збільшення неоподатковуваної суми доходів фізичних осіб із 30 000 до 60 000 злотих. Такий крок – передвиборна обіцянка однієї з польських партій. Особливо цієї зміни чекають польські пенсіонери, яким обіцяли неоподатковувані пенсії. Проте нещодавно в міністерстві фінансів повідомили, що від такого рішення польський бюджет недоотримає 48 мільярдів доларів. Чи піде на це влада Польщі – питання залишається відкритим.

Підтримка батьків

У 2024 році Польща суттєво збільшить підтримку батьків неповнолітніх дітей. Так, замість допомоги 500+ діти отримуватимуть 800+.

Також в Польщі очікується запровадження програми “Активна мама” для жінок після декрету. Про те, що вона буде запроваджена, ще в грудні 2023 року заявив прем’єр-міністр Дональд Туск. Отримувати щомісячну допомогу у розмірі 1500 злотих зможуть жінки, які повернулися до роботи після пологів, чиїм дітям не більше 3 років. 

Зміни для біженців

Які зміни для біженців з України будуть запроваджені в Польщі в цьому році?
4 березня 2024 року закінчується термін тимчасового захисту для українців, які приїхали в країну після 24 лютого 2022 року. Для таких громадян України відкритий доступ до ринку праці.
Чи можна очікувати, що Польща продовжить тимчасовий захист до 4 березня 2025 року? Є ймовірність, що статус буде продовжено не на рік, а на менший термін (наприклад, шість місяців). Причини затримки розв’язання цього питання пов’язані з дипломатичними та фінансовими аспектами. Зокрема, ще восени повідомлялося, що варшавський уряд очікує збільшення суми коштів від ЄС на утримання біженців.

Ми будемо тримати вас в курсі щодо всіх змін для українців в Польщі. А якщо ви шукаєте роботу, то телефонуйте: +38 (067) 316-71-68, +38 (050) 961-09-21, +48 124-004-494

5/5 - (1 vote)

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Як привітати польською мовою з днем народження?

Ми вже розказували, як можна привітати польською мовою із зимовими святами. Втім, до Різдва і...
Новини

5 ознак надійного агентства з працевлаштування в Польщі

Для українців працевлаштування в Польщі може стати певним викликом. Польський ринок праці для іноземців справді...
Новини

Державний іспит з польської у 2024: коли відбудеться, скільки коштує і кому це потрібно?

Державний сертифікаційний екзамен складають, щоб офіційно підтвердити знання польської мови – наприклад, для працевлаштування або...
Новини

Платні дороги в Польщі: скільки коштують, де знаходяться

Польща послідовно проводить покращення інфраструктури – в країні ремонтуються дороги та збільшується кількість транспортних маршрутів....
Новини

Які польські бренди є в Україні?

Ми вже писали про те, які українські бренди є в Польщі. Але також багато українців...
Новини

Вакансії в Польщі для чоловіків

Трудовий ринок в Польщі для іноземців відкритий і для чоловіків, і для жінок. Проте варто...
Новини

Зміни для водіїв в Польщі у 2024 році: штрафи більші, вимоги жорсткіші

Якщо ви кермуєте авто і живете в Польщі, то скоріш за все вже чули про...
Новини

Для кого Польща продовжила тимчасовий захист до 2025 року?

18 січня 2024 року було розповсюджене повідомлення пресслужби уряду Польщі повідомила про продовження тимчасового захисту...
Новини

Вихідні та свята в Польщі в 2024 році

Які дні у 2024 році будуть вихідними в Польщі? Коли в цьому році будуть торгові...
Новини

Транспортні застосунки: як скласти маршрут і купити квитки в Польщі?

Як знайти дорогу до потрібної локації в Польщі? Як скласти найкоротший та найзручніший маршрут? Де...