сезонні вакансії

За сезонну роботу у Польщі українцям платять більше, ніж торік. Які вакансії найпопулярніші і скільки можна заробити – інфографіка

Цьогоріч українцям платитимуть приблизно на 10% більше ніж торік. Це пов’язано з підняттям мінімальної заробітної плати у Польщі. Зараз вона — 3410 злотих за місяць, що в еквіваленті 30200 грн. У минулому році було 3100 злотих (27460 грн.)

З урахуванням податків, мінімальна зарплата становить 23474 грн. Польща піднімає рівень мінімальної зарплати двічі на рік, тому у липні цього року ставки збільшаться ще.  Попри значний потік людей з України, в Польщі кількість вакансій більша, ніж попит на них. Найпопулярнішою залишається робота в готельно-ресторанній сфері та на збиранні врожаю.

В аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal опублікували ТОП-10 вакансій. Аналітики підрахували середні місячні зарплати при умові шестиденного робочого тижня. 

Повар                                           

Збірник ягід, фруктів, овочів       

Помічник повара                        

Кур’єр-водій                                  

Мийниця посуду                          

Офіціант                                      

Помічник пекаря  

Різноробочий                            

Покоївка/прибиральниця

Доглядальник за пенсіонером

44000

40000 

35000 

35000  

33000

31000 + чайові

31000

31000

30000

28000

Польща також запрошує українців й на постійні роботи, не пов’язані із сезонністю. Найбільше вакансій є у сфері харчової промисловості та логістиці. За найпростішу роботу, яка не передбачає знання польської та особливих навичок пропонують від 30000 тис. грн.  Наразі в Польщі проживає близько 2 млн. українців, з них 1.5 млн отримали статус тимчасового захисту. Додамо, що офіційно працевлаштовано 739 тис. українців


“Сезонна робота має свої особливості. Наприклад, на збиранні врожаю зарплата залежить від кількості врожаю, який вдалося зібрати за робочий день. Інші роботи, які ми відібрали до сезонного ТОПу, оплачуються погодинно й робітники самі можуть обирати, скільки хочуть працювати. З урахуванням сплачених податків, мінімум 17 злотих на годину, що в еквіваленті 150 грн”, — каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

В агенції також звертають увагу на зміни тенденції на ринку працевлаштування. Якщо навесні минулого року майже не було вільних вакансій, то цьогоріч в українців вже є нагода обирати серед великої кількості пропозицій. Ці обставини мотивують роботодавців надавати якомога кращі умови праці.

5/5 - (1 vote)