З біженців знімають пільги за проживання у Польщі. В яких видах житла зараз живуть українці та хто за кого платить

Уряд Польщі заявив, що у листопаді внесуть поправку до спеціального закону про поміч громадянам України, яка має зняти пільги з українців, що живуть в містах колективного проживання коштом держави. Також з січня наступного року планується введення 100% плати за проживання у пансіонатах, санаторіях, гуртожитках та різного типу центрах. Це стосується усіх працездатних українців, які не знайдуть роботу упродовж 3-х місяців та не винаймуть квартири. Така ініціатива, на думку, уряду мотивує біженців якнайшвидше приступити до роботи у Польщі та винаймати житло власним коштом.

Аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal розібрався, в якому типу житла та чиїм коштом проживають українці. Опитування проводилось упродовж першої половини листопада методом електронного анкетування, у якому взяли участь 1700 українців, що знаходяться в різних регіонах Польщі.

Відтак 52% українців живуть у квартирах, 18% у гуртожитках чи хостелах. У приватних будинках оселилися 10% респондентів, стільки ж опитуваних прихистили поляки у своєму житлі. У пансіонатах чи на базах відпочинку проживають наразі 6%, а у готелях – усього 4% респондентів.

Водночас аналітики поцікавилися у респондентів, хто сплачує за їхнє житло.

58% опитаних винаймають житло за власний кошт, 22% забезпечують житлом роботодавці. 10% респондентів кажуть, що їх прихистили поляки у своєму житлі, яким уряд сплачує компенсацію за кожного біженця у рамках програми прихистку. 5% живуть коштом держави й 5% за допомоги благодійних організацій.

З біженців знімають пільги за проживання у Польщі. В яких видах житла зараз живуть українці та хто за кого платить

“Попри те, що Польща створила найбільше державних програм для проживання біженців серед всіх європейських країн, ми бачимо, що абсолютна більшість українців вирішує житлові питання своїм коштом. Однак найбільш вигідний варіант – проживання за кошти підприємства. Польські роботодавці конкурують між собою за українців, тому намагаються створити максимально комфортні умови для своїх працівників Навіть якщо це хостел чи гуртожиток, у більшості випадків, таке житло має належну якість” – говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

В компанії розказують, що не дивлячись на дорогу оренду квартир, існує багато варіантів для комфортного проживання у Польщі. Наприклад популярною є практика, коли поляки надають прихисток українцям у себе вдома, натомість отримуючи компенсацію від держави в розмірі 40 злотих (320 грн) за добу за кожного українця. Так іноді розміщуються цілі сім’ї, що є вигідно і для поляків у тому числі. Також часто українці ділять площу великих квартир на кілька сімей, сплачуючи помірні кошти. Однак поки польські роботодавці готові надавати комфортне житло для своїх працівників, фахівці з працевлаштування радять скористатися таким тимчасовим варіантом, принаймні тим, хто вирішив перезимувати у Польщі.

Разом із тим, 76% респондентів кажуть, що їх влаштовують умови проживання, які вони наразі мають, а 24% планують змінити проживання найближчим часом.

Rate this post