Як вивчити польську для спілкування та роботи: 5 ефективних лайфхаків
Змініть мову гаджетів на польску
Встановіть застосунок для вивчення польскої мови
Дивіться відео та слухайте аудіо польською
Ведіть власний словничок
Багато читайте
Для багатьох українців в Польщі вивчення мови — нагальне питання. Саме наші співвітчизники найчастіше штурмують мовні курси та школи, наполегливо шукають “того самого” репетитора, який допоможе вивчити польську мову doskonale.
Часом незнання мови заважає обійняти омріяну посаду. Так, наприклад, для деяких вакансій Gremi Personal потрібне хоча б мінімальне розуміння польської. Але якщо ви взагалі не володієте мовою — не засмучуйтеся, робота знайдеться і для вас.
Загалом, ми пропонуємо нашим робітниками вакансії, де потрібен різний мовний рівень:
- роботу, де можна працювати без знання мови
- вакансії, де вимагається розуміння польської
- вакансії для кандидатів з базовим знанням мови
- вакансії, де потрібно вміти говорити та читати польською — наприклад, розуміти інструкції або схеми
Як правило, вакансії, де потрібне знання мови, оплачуються краще. Крім того, володіючи польською мовою, вам легше знайти курси підвищення кваліфікації, і в результаті також претендувати на вищу заробітну плату.
Також знання мови знадобиться у важливих справах — наприклад, знаючи її, легше знайти житло або спілкуватися з вчителями вашої дитини у польській школі.
Як вивчити мову — так, щоб легко і назавжди? Універсальної відповіді вам ніхто не дасть, проте є лайфхаки, які значно пришвидшують цей процес. Вони спрямовані на створення мовного середовища, яке допомагає непомітно, але ефективно засвоювати лексику, граматику та вимову.
А ось порад типу “займайтеся з репетитором або йдіть на групові” у нашій статті не буде — це очевидне побажання, як і рекомендація систематично спілкуватися з іноземцями.
Змініть мову гаджетів на польску
Смартфони та планшети з магічною силою заволодівають нашою увагою.
Екранний час витрачається на різноманітні активності — спілкування в месенджерах, скролінг соціальних мереж, оплату покупок, перегляд сайтів. Як не дивно, такі механічні дії допоможуть вчити польську онлайн.
Якщо хочете вивчити мову, і досі не встановили польський інтерфейс у смартфоні, ноутбуці, планшеті — зробіть це зараз.
Такий крок дозволить непомітно, але міцно засвоїти нові слова повсякденного вжитку, а також деякі технічні поняття, у тому числі вивчити їхній правильний правопис.
Встановіть застосунок для вивчення польскої мови
Якщо ми вже заговорили про гаджети, неможливо не згадати про спеціальні застосунки, які полегшують вивчення іноземної мови.
Проте є невеличка проблема — апки для вивчення польської стоять ледь не у кожному смартфоні, але багато хто забуває про них. А наполегливі сповіщення про те, що варто пройти бодай один урок, користувачі ігнорують.
Але ж це так круто, коли мову можна вчити де і коли завгодно — наприклад, під час перерви на роботі, у транспорті, на зупинках, перед сном або після того, як ви прокинулися.
Застосунків багато — на різний смак і рівень: Польська – вивчай мову, Drops, FunEasyLearn, Mondly, Duolingo, Nemo, iTalk тощо. Більшість — безкоштовні, або умовно безкоштовні (можна займатися без оплати обмежений час кожного дня або дається платний доступ до окремих опцій).
Зазвичай потрібен якийсь час, аби обрати сервіси для вивчення польської, які сподобаються. Не забувайте головне — займатися потрібно щодня, і лише тоді буде результат.
Дивіться відео та слухайте аудіо польською
У школах на уроках іноземної мови учні писали аудіювання: вчитель читав вголос або вмикав запис, а потім ми записували почуте. Це дуже важлива вправа, яка покращує аудіальне сприйняття інформації, тобто розуміння на слух.
Зараз ви можете створити собі імітацію такої ж вправи, але приємнішим способом.
Дивіться відео з польською озвучкою по телебаченню або в YouTube: кіно, серіали, телевізійні шоу, інтерв’ю. Слухайте польське радіо або подкасти.
Обирайте тільки той контент, який подобається і цікавить. Тоді ви матимете більше мотивації розібратися у діалогах, історіях, жартах та інших дрібницях. До речі, це гарний спосіб дізнатися нові сталі вирази та розповсюджений сленг, які не так часто вивчаються на курсах.
Ведіть власний словничок
У школах словнички вчителі просили нас вести словнички іноземних мову у зошиті. І не дарма — це зручний спосіб запам’ятовувати нові слова і легко їх пригадувати при потребі.
Саме час розпочати новий словник у зручному форматі — у блокноті, нотатках у телефоні або у спеціальному застосунку (наприклад, Multilang).
Поставте мету — для початку вчити 5 (7, 10) слів щодня. Тут, як і з застосунками, важлива регулярність. Обирайте поняття з різних напрямків — наприклад, сьогодні ви дізнаєтеся як польською пишеться і читається апельсин (pomarańcza), поїзд (pociąg), лікарня (szpital), радіти (radować się) та м’який (miękki). Якщо вам просто трапилося або сподобалося цікаве слово — теж сміливо записуйте, щоб не забути.
Багато читайте
Читати можна різне — і не лише книжки. Але читати дуже необхідно, коли ви вивчаєте іноземну мову.
Якщо ви не належите до книголюбів — обирайте новинні, розважальні та пізнавальні канали інформації польською у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі та інших мережах. Переглядайте цих текстів пів години на день — і відчуєте позитивний ефект!
Якщо ж ви любите книжки — придбайте паперові або електронні книги польською. Можна почати з улюблених творів. Потім — рухатися далі, наприклад, спробувати читати Віславу Шимборську або Ольгу Токарчук в оригіналі (до речі, обидві — польські лауреатки Нобелівської премії з літератури).
На сьогодні це все — бажаємо успіхів у вивченні польської мови! Йдіть до мети наполегливо, і wszystko będzie dobrze!
Пам’ятайте, що Gremi Personal допоможе вам знайти роботу у Польщі, незалежно від вашого рівня володіння польською мовою.
Gremi Personal готує матеріали та відео про життя та роботу в Польщі. Читайте, дивіться, дізнавайтеся більше корисного.
Шукаєте роботу в Польщі? Ознайомтеся з нашим каталогом вакансій.
Якщо не знайшли потрібну пропозицію — зателефонуйте за номерами:
+38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90, +48 588-811-595