Як віддати дитину в школу в Польщі: два варіанти

З початку повномасштабної війни у Польщі опинилося багато українських родин з дітьми шкільного віку.
Які варіанти навчання можливі для школярів? Чи обов’язково вступати до польської школи?

Про це розповідаємо далі.

Навчання за українською програмою

Розпочинати новий навчальний рік у чужій країні — це виклик як для дітей, так і для батьків. Цілком ймовірно, що для вашого сина або дочки куди простіше продовжувати навчання за звичною програмою Міністерства освіти і науки України.
І така можливість є, зокрема учні можуть навчатися:

  • за українською програмою в одній із польских шкіл (серед них — Школа “Материнка” ім. Д.Павличка, Українська суботня школа, Варшавська українська школа SzkoUA, Перша українська школа у Польщі та деякі інші)
    онлайн у своїй школі (тій, яку дитина відвідувала в Україні) — екстерном або на сімейному навчанні;
  • екстерном у Міжнародній українській школі – цей державний заклад загальної середньої освіти створено спеціально для громадян України, які проживають за кордоном;
  • дистанційно в одній з онлайн-шкіл, яка має право видавати документ державного зразка про освіту. Навчання у таких школах зазвичай платне.

Навчання за польською програмою

Вирішили віддати дитину до польської школи? Перш за все, оберіть навчальний заклад Реєстрі шкіл і навчальних закладів Польщі.
Потім батьками або законним опікунам необхідно подати директору заяву про
зарахування дитини. До заяви бажано додати документи, які підтверджують відвідування школи в Україні. Якщо їх немає на руках — ви напишете заяву, в якій вкажете загальні роки навчання дитини.

Детально про школи та садочки в Польщі ми розповіли у відео. Перегляньте, аби отримати відповіді на найпоширеніші питання.

І пам’ятайте, попри те, що зміна обставин — це стрес для дитини, підтримка батьків та вчителів допоможе адаптуватися у нових умовах.
Обирайте зручний варіант навчання, і вперед — до знань!

5/5 - (1 vote)