Втрата закордонного паспорта у Польщі: що робити і як отримати новий документ

Крок перший: зверніться у поліцію
Крок другий: подайте заяву на отримання нового паспорта

Закордонний паспорт — основний документ, який посвідчує особу українців за кордоном. Але що робити, якщо паспорт втрачено і знайти загублені документи не вдалося? У такій, без сумніву, нервовій ситуації, потрібно намагатися зберігати “холодну” голову, діяти чітко і швидко.

Як відновити паспорт в Польщі — читайте далі.

Крок перший: зверніться у поліцію

Отже, ви не можете знайти загублений паспорт — з різних причин, але з однаковим результатом. Можливо, документ випав із вашої сумки, ви його загубили разом із сумкою, або паспорт вкрали — на жаль, таке теж трапляється. В будь-якому разі, найперше, що потрібно зробити — звернутися у відділок поліції. В ідеальному випадку поліція, задіявши власні ресурси, зможе відшукати документ. Тоді ви не матимете клопоту з оформленням нового паспорту та з усіма супутніми втратами часу і грошей.

Саме у поліції ви отримаєте довідку для Консульства України в Польщі. Вона потрібна для оформлення одного з тимчасових документів.

Перший різновид тимчасових документів — свідоцтво про посвідчення особи та приналежності до громадянства України. З таким свідоцтвом ви можете подавати заяву для отримання закордонного паспорта в Польщі. Цей документ засвідчує, що ви легально перебуваєте на території країни. Крім того, з ним ви можете звертатися у польські державні установи — по суті, свідоцтво виконує функції тимчасово відсутнього у вас паспорту.

Якщо ви хочете найближчим часом повернутися на батьківщину, в Консульстві вам запропонують зробити другий тип тимчасових документів — свідоцтво про повернення в Україну. З ним ви зможете перетнути польсько-український кордон, і вже в Україні займатися відновленням документів. Таке свідоцтво діє тільки 30 днів — про це потрібно пам’ятати, і відповідно до цього купувати квитки та будувати плани.
Звертатися потрібно у найближче консульство до вашого місця перебування — відповідні установки працюють у Варшаві, Гданську, Кракові, Вроцлаві, Любліні або Катовіце.

Втрата закордонного паспорта у Польщі: що робити і як отримати новий документ

У консульстві для встановлення та підтвердження особи ви заповните заяву, а ще можна пред’явити український паспорт, якщо маєте його з собою. Ксерокопії втраченого закордонного паспорту або українського паспорту також допоможуть швидше перевірити та ідентифікувати вашу особу.

Крок другий: подайте заяву на отримання нового паспорта

Якщо під час візиту в консульську установу у вас є з собою український паспорт, ви на місці зможете написати заяву про отримання нового закордонного паспорту. Загалом, уся процедура виготовлення нового документу займає близько трьох місяців. Це не безкоштовно — вам доведеться сплатити консульський збір та плата за обробку даних.

Це не єдиний шлях зробити український паспорт в Польщі. Нещодавно ми вже розповідали, що громадяни України можуть отримати у Польщі новий український або закордонний паспорт у філіалах українського державного підприємства “Документ”. Влітку 2022 року вони запрацювали у містах Варшава, Гданськ та Краків.

В цих установах українцям доступні основні послуги паспортного сервісу:

  • оформлення внутрішнього паспорту (ID-картки),
  • оформлення закордонного паспорту,
  • обмін посвідчення водія.

Ціна оформлення закордонного паспорту у звичайні терміни (приблизно за 3 місяці) становитиме 733 гривні + 335 злотих (адмінпослуга, бланк і персоніфікація + сервісні послуги).
Термінове виготовлення документа (наразі це близько 1,5-2 місяців) коштує 1 373 гривні + 335 злотих.

У цій статті ми розповідаємо, про графік роботи паспортного сервісу, процедуру оформлення, про те, як записатися в чергу, які документи потрібно зібрати для оформлення документів, про ціни послуг та інші нюанси.

Втрата закордонного паспорта у Польщі: що робити і як отримати новий документ

Gremi Personal допомагає робітникам оформити документи, потрібні для роботи та проживання у Польщі, у тому числі Карту побиту. У складних ситуаціях наших робітників завжди проконсультує координатор, який знає як розв’язувати всі питання.

Gremi Personal готує матеріали та відео про життя та роботу в Польщі. Читайте, дивіться, дізнавайтеся більше корисного.

Шукаєте роботу в Польщі? Ознайомтеся з нашим каталогом вакансій.
Якщо не знайшли потрібну пропозицію — зателефонуйте за номерами:
+38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90, +48 588-811-595

Rate this post