Українцям, які порушили закон Польщі, загрожує депортація в Україну

«Більше ніякої поблажливості до іноземців. Відрахування та «вовчий квиток» за порушення закону» – з такими заголовками днями вийшли статті у провідних польських медіа, в тому числі Rzeczpospolita.
Прикордонна служба Польщі висилатиме іноземців, які порушують правила, – одразу після виходу з тюрми їх повертатимуть назад у рідну країну.
Насамперед Польща оголошує бій контрабандистам та водіям, засудженим за кермування у стані алкогольного сп’яніння. Після відбуття покарання таких осіб одразу садитимуть у літак або везтимуть на кордон з «вовчим квитком» – забороною на в’їзд у шенгенську зону.
Розповідаємо деталі. 

В рамках боротьби з нелегальною міграцією Польща висилає контрабандистів 

Речник Сілезького відділу прикордонної служби Шимон Мосціцький  повідомив виданню Rzeczpospolita, що контрабандисти, які рік тому масово переправляли нелегальних мігрантів балканським маршрутом, вже почали висилати з Польщі.

У статті наводяться приклади, як з Польщі видворяють кур’єрів та організаторів контрабанди людей.
Наприклад, грузина, який щойно звільнився з в’язниці в Глівіце, повертають на батьківщину. Його спіймали рік тому у Звардоні, коли він нелегально перевозив групу турків в автобусі. Суд визнав його винним у контрабанді та участі в організованому злочинному угрупованні. Те саме станеться із сирійцем, який також переправляв людей через польсько-словацький кордон, а коли його спіймали – намагався втекти.

Засуджених стало більше, адже рік тому ділянку кордону зі Словаччиною найчастіше обирали для перевезення нелегальних мігрантів, які хотіли потрапити до Німеччини з півдня Польщі. Мігрантів звідти відправляли назад протягом 48 годин, у рамках так званої спрощеної реадмісії. А ось контрабандисти потрапляли до суду, а після засудження – до в’язниці.
Шимон Мосціцький відзначає, що коли закінчиться термін їхнього покарання, злочинців обов’язково примусово повернуть назад.

Швидка депортація стала можлива завдяки тісній співпраці прикордонної служби та тюрем. Останні відразу повідомляють про кожного іноземця, який покидає їхні стіни, і правоохоронні органи швидко його депортують, не даючи «зникнути у натовпі». При цьому таким людям забороняється повторний в’їзд до Шенгенської зони на термін до десяти років.

Пьотр Нємієць з Надвіслянського відділу прикордонної служби повідомив, що до кордону привозять тих, хто становить загрозу державній безпеці, засуджених за діяльність у злочинному угрупованні та людей, які неодноразово порушували правила. Останнім часом це все частіше – громадяни України та Білорусі.

З Польщі депортують українців за п’яне водіння 

Не тільки контрабандисти та злочинні угрупування під ударом – Польща не збирається проявляти поблажливість до нетверезих водіїв. Раніше ми розповідали про те, як цьогоріч в країні посилили покарання за водіння в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Наступний крок – Польща виганяє з країни тих, хто вчинив подібні злочини багаторазово.

Так, Rzeczpospolita наводить приклад 42-річного водія-рецидивіста, який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, попри довічне позбавлення права керування. Після виходу з в’язниці в Стшельце-Опольські чоловіка доставили на кордон з Україною і відправили на батьківщину. Нещодавно також нещодавно були депортовані чоловіки 27 і 29 років, які «постійно порушували правопорядок у Польщі», неодноразово сідаючи за кермо з алкоголем у крові, та 44-річний чоловік, затриманий у Нисі після звільнення з в’язниці.
– Їхня поведінка вказує на те, що вони не мають наміру поважати чинні в Польщі правила, – підкреслює Мосціцький.

Крім контрабандистів людей та водіїв-рецидивістів є й інші приводи для депортації. Наприклад, Польща вислала грузина, який відсидів два роки за спробу зґвалтування. Прикордонники з прикордонної застави в Сосновці затримали його у Войковіцах, коли він виходив із тамтешньої в’язниці.
До речі, за інформацією Анджея Юзвяка, речника Головного управління прикордонної служби, в цьому році до червня понад 500 іноземців були примусово доставлені на державний кордон, порівняно з 1200 торік.

Довідка

Минулого року 17,3 тис. іноземців вчинили злочини в Польщі (це на 2,4 тис. порівняно з попереднім роком). 

Майже кожен третій з них – керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння – таких було 4,9 тис. осіб. 

Причому серед іноземців, які керували автівкою після випивки, 70% були українцями, 25% – грузинами.

Також спостерігається загальне зростання кількості ув’язнених-іноземців. Більшість з них відбувають покарання за злочини проти безпеки дорожнього руху (водіння в нетверезому стані та ДТП), пограбування, бійки та вбивства. Переважають українці, грузини та білоруси.

5/5 - (1 vote)

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

ТОП-10 вакансій на складах є в Польщі у 2025 році

Розглядаєте можливість працевлаштування на складі в Польщі? Ця країна пропонує широкий спектр вакансій у логістичній...
Новини

Де в Польщі найвищі зарплати?

Якщо ви плануєте працювати в Польщі або шукаєте найбільш перспективні міста для працевлаштування, варто звернути...
Новини

У яких містах Польщі можна скласти НМТ у 2025 році?

Живете з дитиною в Польщі, і хочете, щоб вона склала український національний мультипредметний тест (НМТ)?...
Новини

Скільки українців живуть в Польщі у 2025 році? Управління у справах іноземців дало відповідь

Управління у справах іноземців оприлюднило інформацію щодо кількості громадян України, які перебувають у Польщі постійно....
Новини

Скільки дітей з України навчається в польських школах: результати дослідження

Станом на жовтень 2024 року школи Польщі відвідувало понад 200 тисяч дітей з України. ¾...
Новини

Жирний четвер 2025: дата, традиції та значення в польській культурі

Жирний четвер — особливе свято в польському календарі, яке передує початку Великоднього посту. Це народне...
Новини

Рейтинг мінімальних зарплат в країнах Євросоюзу: Польща посіла 9-те місце

Станом на січень 2025 року мінімальна заробітна плата в країнах Європейського Союзу варіювалася від 551...
Новини

Нові правила недільної торгівлі у Польщі: що змінюється з 1 лютого 2025 року

З 1 лютого 2025 року у Польщі набувають чинності нові правила щодо заборони торгівлі в...
Новини

17-річні українці за кордоном можуть стати на військовий облік онлайн

Верховна Рада України ухвалила важливі зміни до законодавства щодо військового обліку, які вплинуть на процес...
Новини

Програму Профілактика 40+ продовжили до кінця квітня 2025 року

Безоплатна програма профілактичних медичних обстежень та лабораторних досліджень для громадян віком від 40 років буде...