Польща входить у “високий” сезон виробництва з високим дефіцитом працівників через війну в Україні

За перші два тижні травня кількість пропозицій роботи для іноземців збільшилася в середньому на 35-40%. Найбільший попит спостерігається у харчовій промисловості (+10%), а також у торгівлі, логістиці та електронній комерції (+7%). Найшвидше зростає кількість вакансій для чоловіків – майже на 20%, але на ринку їх стає все менше. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal.

У найближчі тижні дефіцит кадрів посилиться. Підприємства відчуватимуть нестачу не лише приблизно 80-100 тисяч українців, що після початку війни виїхали захищати свою країну, але також сотень тисяч сезонних робітників з України, які цього року не приїдуть до Польщі.

“За минулий тиждень ми працевлаштували понад тисячу осіб, з яких 65% це жінки й лише 35% – чоловіки. Більшість чоловіків, які залишили Україну до 24 лютого, вже знайшли роботу. Інші, користуючись ситуацією на ринку, більш прискіпливо обирають місце праці. Ставки за роботу зберігаються на тому ж рівні, що й до війни, але й це може змінитися з початком сезону – зарплати точно зростуть у галузях, де роботодавцям потрібна фізично сильні чоловіки. Вони зможуть розраховувати на підвищені ставки”, – підкреслює директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

У квітневому опитуванні Головного управління статистики Польщі кожна третя виробнича компанія відзначила, що нестача кваліфікованих працівників є перешкодою для її діяльності, а в будівництві та транспорті таких компаній було 40%.

У березні та квітні безробітних українських чоловіків у Польщі було більше. Це було пов’язано з тим, що в результаті санкцій проти Росії деякі польські компанії, які до війни співпрацювали з російським бізнесом, були змушені обмежити свою діяльність або шукати нових партнерів і ринки збуту. Зміни призвели до скорочення кількості працевлаштованих на цих підприємствах – переважно українських чоловіків, які, становили левову частку робочої сили на металургійних підприємствах, підприємствах важкої промисловості, тощо. Але звільнені українці дуже швидко знайшли нову роботу.

Деякі вакансії на підприємствах заповнюють за рахунок працевлаштування жінок-біженок з України. Компанії намагаються адаптувати до них посади, які раніше займали чоловіки. Натомість дедалі більше жінок також повертаються додому і не мають наміру працювати в Польщі.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку війни в Польщу з України виїхало 3,592 громадян України, повернулося на Батьківщину – 1,557 осіб.

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Вакансії на заводах і складах для жінок в Польщі у 2024 році

Яка робота для жінок є в Польщі у 2024 році? Скільки можна заробляти на складах...
Новини

Українських дітей в Польщі зобов’яжуть відвідувати польські школи

Ваша дитина в Польщі вчиться онлайн в українській школі? Вже з 1 вересня 2024 року...
Новини

Які зміни в спецзакон про допомогу українським біженцям планує польський уряд?

26 березня віцеміністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик під час конференції «Житлова...
Новини

Вакансії на складах в Польщі: скільки можна заробляти у 2024 році?

Логістична сфера, зокрема склади – це одне з найпопулярніших місць для працевлаштування українців у Польщі....
Новини

Де в Польщі є вечірні школи для українських підлітків?

Після 24 лютого 2022 року в Польщі опинилося багато родин з дітьми. Для них особливо...
Новини

Українцям з тимчасовим захистом заборонять виїжджати з Польщі?

Виїхав з Польщі на день – втратив тимчасовий захист. Такими новинами наповнені пабліки в соціальних...
Новини

Права споживачів в Польщі: як повернути товар в магазин?

Сьогодні, 15 березня, відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Що треба знати про права споживачів...
Новини

Що можна провозити через кордон в Польщу?

Що можна провозити через українсько-польський кордон? Які речі та продукти не викличуть питань у польських...
Новини

Сезонна робота в Польщі

«Полуниця», «риба» і «польові роботи» – з такими стереотипами довго була пов’язана робота в Польщі,...
Новини

Які поїзди ходять з України в Польщу?

Збираєтеся на Великдень в Польщу? Можливо плануєте подорож на травневі свята? Якщо хочете їхати залізницею –...