Загроза блекауту. Скільки українців вже перетнуло україно-польський кордон – інфографіка

Незважаючи на російські бомбардування цивільної інфраструктури, відсутність електроенергії та суцільні розмови про блекаут, українці не поспішають залишати країну.

Аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal зібрав та проаналізував інформацію за останні 42 дні щодо міграційного потоку з 10 жовтня по 21 листопада 2022 року. Аналіз оприлюднених щоденно даних прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna) показує, що паніки серед українців немає. Відтак, за вказаний період з України до Польщі виїхало 996,8 тисяч громадян України, у той час як повернулися з Польщі в Україну – 963,9 тисяч. Тобто, перевищення потоку у бік Польщі — усього 32,9 тис громадян.
За останній тиждень з 14 по 31 листопада також не помічається міграційних потоків: 172,8 тисяч українців перетнули україно-польський кордон, у той час як у зворотному напрямку перетнуло кордон 174,2 тисячі українців.

“Путін хоче викликати паніку як серед українців, поляків, так і в Європі загалом. Але українці – сильна нація, ніхто не тікає лише тому, що хтось погрожує йому зброєю. Ми тримаємо руку на пульсі, не виключаємо, що ситуація може змінитися із посиленням посиленням морозів, інтенсифікацією обстрілів, , погіршенням ситуації з постачанням води, опалення та електроенергії. Але вже зрозуміло, що ті українці, які залишилися в Україні, ймовірно, зимуватимуть вдома” – коментує Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

В компанії не спостерігають масового напливу українців, але водночас стверджують, що попит на роботу у Польщі росте. І на це є низка причин. По-перше, це наміри уряду мотивувати усіх працездатних українців працевлаштуватися, відмінити безкоштовне житло для тих, хто досі живе в місцях колективного проживання. Водночас, багато українців уже вивчили польську мову і навіть можуть працювати за фахом. Польський ринок праці дуже гнучкий, тут легко знайти роботу, особливо в секторах, охоплених трудовою міграцією. Це промислова обробка, будівництво, транспорт, сфера послуг, торгівля, гастрономія та всі види ремонту зокрема автомобілів. Все більше українців відкривають тут власний бізнес.

Останні дані управління соціального страхування ZUS свідчать, що все більше українців легально працюють у Польщі – станом на 30 вересня 422,550 людей та 8,118 тис. ведення власного бізнесу.

Статті, які можуть вас зацікавити

Новости

Какие польские бренды есть в Украине?

Мы уже писали о том, какие украинские бренды есть в Польше. Но также многие украинцы...
Новости

Изменения для водителей в Польше в 2024 году: штрафы больше, требования жестче

Если вы водите машину и живете в Польше, то, скорее всего, уже слышали о существенных...
Новости

Выходные и праздники в Польше в 2024 году

Какие дни в 2024 году будут выходными в Польше? Когда в этом году будут торговые...
Новости

Работа на заводах в Польше: что нужно знать о вакансиях, условиях и зарплате

Вакансии на заводах и фабриках в Польше составляют основную часть предложений на рынке. И такая...
Новости

Будут ли украинцы в Польше получать льготы в 2024 году?

На днях украинские СМИ распространили заявление спикера польского правительства Петра Мюллера, которое якобы свидетельствует о...
Без рубрики Новости

Какой будет минимальная зарплата в Польше в 2024 году?

Польское правительство ежегодно (уже седьмой раз подряд) увеличивает уровень минимальной зарплаты и минимальную ставку для...
Новости

Работа в Варшаве: какие вакансии есть в столице Польши?

Варшава – столица Польши, город-порт на реке Висла, административный центр Мазовецкого воеводства. В Варшаве и...
Новости

Украинские бренды в Польше: какие бизнесы из Украины завоевывают рынок?

Скучаете по родине? Живете в Польше, но хочется чего-нибудь родного? В последнее время в польских...
Новости

Работа в Быдгоще: вакансии для мужчин и женщин

Быдгощ — большой город на севере Польши, 8-й по численности населения в стране. Центр Куявско-Поморского...
Новости

Супермаркеты и продуктовые магазины в Польше. Что нужно знать и как экономить?

Какие супермаркеты в Польше самые дешевые и самые дорогие? Самые популярные польские сети супермаркетов  График...