Українців, що винаймають житло у Польщі

Українців, що винаймають житло у Польщі власним коштом стало більше на 18% порівняно з минулим роком

 

76% опитаних українців у Польщі винаймають житло власним коштом. 15% забезпечують житлом роботодавці. Усього 4% живуть за допомоги благодійних організацій, 3% прихистили поляки, яким уряд сплачує компенсацію 2% досі живуть у тимчасовому житлі від держави.  Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. 

Аналітики порівняли, як змінилася динаміка порівняно з минулим роком на базі аналогічного опитування, що проводилося протягом листопада 2022 року.  

Відтак у минулому році винаймали житло власним коштом 58% респондентів. Це на 18% менше, ніж цьогоріч. 22% забезпечували житлом роботодавці. 10% респондентів відповіли, що їх прихистили поляки у своєму житлі, 5% жили коштом держави й 5% за допомоги благодійних організацій.

В агенції пояснюють, що кількість людей, що винаймають житло самостійно значно виросло через низку причин. По-перше, рівень соціальних виплат у Польщі не дозволяє прожити без роботи порівняно з такими країнами як Німеччина, Бельгія, Швейцарія. А рівень заробітних плат дає можливість винаймати окреме житло, тому українці працевлаштовуються та отримують гідні умови життя. Нагадуємо, що 750 тисяч українців у Польщі офіційно працевлаштовані, це майже половина з усіх українців у Польщі. У той час, коли усього 28% українців офіційно працевлаштовані в Німеччині. А за даними центрального статистичного управління Польщі (GUS) тільки у ІІ кварталі 2023 року українці витратили у Польщі 1,77 млрд злотих (14.73 млрд грн), що на 300 млн злотих більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Також ми бачимо, що на 7% зменшилась кількість тих, кого забезпечує житлом роботодавець. Це пов’язано з тим, що українці, які поїхали від війни, переважно проживають з дітьми, а житло від роботодавця здебільшого адаптоване для трудових мігрантів.  


“Цифри показують, що українці вже стали самодостатніми у Польщі. Це пов’язано з адаптацією та відсутністю соціальних програм, як у більш багатих країнах Європи. Переважна більшість вже вивчили польську мову. Це допомагає влаштовуватися на роботу за фахом,  отримувати високу заробітну плату та винаймати собі оренду житла. Я вважаю, що цей фактор вплинув також й на те, що більше ніж утричі зменшилась кількість тих, кого прихистили поляки в своїх домівках. Українці хочуть працювати, заробляти та бути самостійними” — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Опитування проводилося  1 — 20 жовтня  2023 року методом електронного анкетування, участь в якому взяли 903 працевлаштованих українців.

Статті, які можуть вас зацікавити

Новости

Какие польские бренды есть в Украине?

Мы уже писали о том, какие украинские бренды есть в Польше. Но также многие украинцы...
Новости

Изменения для водителей в Польше в 2024 году: штрафы больше, требования жестче

Если вы водите машину и живете в Польше, то, скорее всего, уже слышали о существенных...
Новости

Выходные и праздники в Польше в 2024 году

Какие дни в 2024 году будут выходными в Польше? Когда в этом году будут торговые...
Новости

Работа на заводах в Польше: что нужно знать о вакансиях, условиях и зарплате

Вакансии на заводах и фабриках в Польше составляют основную часть предложений на рынке. И такая...
Новости

Будут ли украинцы в Польше получать льготы в 2024 году?

На днях украинские СМИ распространили заявление спикера польского правительства Петра Мюллера, которое якобы свидетельствует о...
Без рубрики Новости

Какой будет минимальная зарплата в Польше в 2024 году?

Польское правительство ежегодно (уже седьмой раз подряд) увеличивает уровень минимальной зарплаты и минимальную ставку для...
Новости

Работа в Варшаве: какие вакансии есть в столице Польши?

Варшава – столица Польши, город-порт на реке Висла, административный центр Мазовецкого воеводства. В Варшаве и...
Новости

Украинские бренды в Польше: какие бизнесы из Украины завоевывают рынок?

Скучаете по родине? Живете в Польше, но хочется чего-нибудь родного? В последнее время в польских...
Новости

Работа в Быдгоще: вакансии для мужчин и женщин

Быдгощ — большой город на севере Польши, 8-й по численности населения в стране. Центр Куявско-Поморского...
Новости

Супермаркеты и продуктовые магазины в Польше. Что нужно знать и как экономить?

Какие супермаркеты в Польше самые дешевые и самые дорогие? Самые популярные польские сети супермаркетов  График...