Україна vs Польща. Як відрізняються зарплати від програміста до покоївки

Аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування порівняв середні місячні заробітні плати в Україні та Польщі серед найпопулярніших професій з огляду на запити роботодавців. Проаналізовано широкий спектр вакансій з кваліфікаційними вимогами від найвищих до мінімальних.

Дані щодо середніх заробітних плат в Україні сформовані на основі щомісячних рейтингів порталу працевлаштування Work.uа та даних міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

“Зараз особливо гостро відчувається різниця між заробітками в двох державах зокрема через те, що українські зарплати втратили 35.7% у валютному еквіваленті. Падіння реальних доходів у валюті більше ніж на третину підштовхує українок до рішення їхати працювати у Польщу та підтримувати грошовими переказами свої сім’ї в Україні. Крім того, ми прогнозуємо зростання зарплат на польському ринку працевлаштування восени. Це обумовлено кількома факторами: перший – дефіцит на польському ринку працівників з України чоловічої статі через заборону їх виїзду за кордон; другий — необхідність створення додаткових фінансових стимулів, а саме підняття ставок оплати праці з боку польського бізнесу, щоб оперативно «закривати» нагальні потреби на виробництвах” — говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

“Порівнюючи з 2021 роком попит на вакансії агентства з боку поляків збільшився на 9%. Навіть на позиції, які традиційно займали працівники з України. Причин теж кілька – подорожчання життя у Польщі, висока інфляція та ріст ставок з іпотеки” — підкреслює генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Україна vs Польща. Як відрізняються зарплати від програміста до покоївки