Скільки українців у Польщі живуть за гроші з України?

60% українців у Польщі не користувалися грошима, заробленими в Україні протягом останнього року. 27% мали власні заощадження, які витрачали у Польщі. 10% користувалися грошима родини, 3% мали віддалену роботу в Україні.

Дослідження опублікував аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal на замовлення Нацбанку України. Опитування проводилося протягом березня – травня цього року, участь в якому взяли 1315 українців, що влаштовувалися на роботу у Польщі.

Тих, хто користувався грошима, заробленими в Україні протягом 12 місяців — 40%. Серед них 53% кажуть, що сума їхніх щомісячних витрат змінилася, 47% не змінили свої витрати.

Серед тих, хто змінив суму витрат у Польщі, 20% кажуть, що це пов’язано з появою роботи у Польщі. 15% зізналися, що закінчилися гроші, зароблені в України. 4% втратили віддалену роботу в Україні та 4% сказали, що родичі припинили підтримку. Найбільше тих, хто не вказує причину – 57%.

“Яким був ваш статус на момент влаштування на роботу у Польщі?” — так звучало останнє питання в опитуванні.

38% вже працювали за наймом у Польщі, 18% тимчасово не працювали, але шукали роботу, 9% – студенти або учні, 3% працювали віддалено, 2% вели домашнє господарство, 26% мали інший статус.

В агенції звертають увагу на той факт, що 60% українських громадян не користуються грошима, які заробили в Україні. Це, ймовірно, свідчить про те, вони вже пристосувалися до життя у Польщі і на тлі продовження програми захисту біженців поки що не планують повертатися.

Цікаво, що у березні цього року в агенції запитували українців щодо планів на майбутнє. 43% українців, що знаходяться у Польщі сказуть, що їм важко визначитися, 19% відповіли, що планують залишитися у Польщі. 15% не приїдуть найближчі 5 років, 13% повернуться протягом півроку і 10% — протягом року.

“Ми вважаємо, що першочерговим завданням для України є розробка стратегії повернення тих 40% громадян, які досі витрачають свої гроші за межами країни. Ці люди, ймовірно, ще не встигли повністю асимілюватися у нових умовах і не мають довгострокових планів залишатися за кордоном. Таким чином, Україна має створити умови, які б навіть попри війну, стимулювали їх повернення, зокрема покращити економічні можливості, забезпечити належний рівень життя та запропонувати перспективи для розвитку, що в свою чергу сприятиме загальному зміцненню держави”,каже Євген Кіріченко, засновник міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal

З ЧИМ ПОВ'ЯЗАНА ЗМІНА СУМИ ВИТРАТ У ПОЛЬЩІ

Статті, які можуть вас зацікавити

Новости

Какая минимальная зарплата будет в Польше в 2025 году?

В июне стало известно, какая минимальная зарплата будет в Польше в 2025 году. Ожидается, что...
Новости

UDT в Польше: вопросы и ответы

В этой статье вы найдете ответы на все самые распространенные вопросы о UDT в Польше....
Новости

Работа на мясных заводах в Польше: мифы и факты

Вокруг работы на мясных производствах в Польше существует немало мифов, которые достаточно далеки от действительности....
Новости

Какие польские бренды есть в Украине?

Мы уже писали о том, какие украинские бренды есть в Польше. Но также многие украинцы...
Новости

Изменения для водителей в Польше в 2024 году: штрафы больше, требования жестче

Если вы водите машину и живете в Польше, то, скорее всего, уже слышали о существенных...
Новости

Выходные и праздники в Польше в 2024 году

Какие дни в 2024 году будут выходными в Польше? Когда в этом году будут торговые...
Новости

Работа на заводах в Польше: что нужно знать о вакансиях, условиях и зарплате

Вакансии на заводах и фабриках в Польше составляют основную часть предложений на рынке. И такая...
Новости

Будут ли украинцы в Польше получать льготы в 2024 году?

На днях украинские СМИ распространили заявление спикера польского правительства Петра Мюллера, которое якобы свидетельствует о...
Без рубрики Новости

Какой будет минимальная зарплата в Польше в 2024 году?

Польское правительство ежегодно (уже седьмой раз подряд) увеличивает уровень минимальной зарплаты и минимальную ставку для...
Новости

Работа в Варшаве: какие вакансии есть в столице Польши?

Варшава – столица Польши, город-порт на реке Висла, административный центр Мазовецкого воеводства. В Варшаве и...