Як вплинули удари по енергетичній інфраструктурі на рішення українців залишатися на зиму в Україні – опитування
Аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal наразі вивчає настрої українців стосовно планів на зиму. Опитували жителів областей, які найбільше постраждали від обстрілів критичної інфраструктури, а саме: Харківська, Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Івано-Франківська та Житомирська. Методом електронного анкетування в опитуванні взяли участь 1250 жінок, віком від 18 до 65 років.
67% респонденток кажуть, що попри все взимку лишатимуться в межах України. У той час 20% говорять, що не планують переїзд, але якщо проблеми з опаленням, світлом чи водою носитимуть довгостроковий характер, будуть вимушені тимчасово переїхати за кордон. 13% опитуваних припадає на тих, хто вже планує переїзд, аби повернутися навесні.
«Попри російські обстріли, цілий ряд факторів вказує на те, що поки ситуація з міграцією радикально не змінилась. Цікаво, що дуже багато українців, які зараз шукають роботу у Польщі підкреслюють, що шукають саме сезонну роботу, аби найближчим часом повернутися з певним грошовим запасом в Україну» – говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.
Згідно даних прикордонної служби, з 24 лютого по теперішній час з Польщі до України перетнули кордон понад 5 млн людей. У той час уповноважений уряду Польщі у справах біженців Павел Шефернакер нещодавно заявив, що кордон щодня перетинають приблизно 22-23 тисячі. людей, з яких заяви про те, що вони є біженцями, становлять лише 5%. До прикладу, у середині серпня щодня перетинало кордон так само 22 тис українців. Тож це є підтвердженням відсутності масової міграції.
Польща має бути готова до будь-якого рішення, але українці роблять все можливе, щоб масової міграції не відбулося. Також він зазначив, що в місцях колективного розміщення, тобто в торгових залах і пансіонатах, наразі проживає близько 80 тисяч біженців і з січня наступного року Польща планує переводити їх на 50% покриття вартості за проживання, а згодом запропонує повністю забезпечити своє перебування в Польщі.
За даними прем’єр-міністра Матеуша Моравецького з моменту повномаштабної війни, у Польщі офіційно працевлаштувалися понад 1 млн українців. Серед них усього 80 тисяч потребують соціального житла, це всього менше 8 %. Ці цифри вказують на те, що решта українців самостійно вирішила проблему з проживанням та працевлаштуванням.