Як вплинули удари по енергетичній інфраструктурі на рішення українців залишатися на зиму в Україні – опитування

Аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal наразі вивчає настрої українців стосовно планів на зиму. Опитували жителів областей, які найбільше постраждали від обстрілів критичної інфраструктури, а саме: Харківська, Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Івано-Франківська та Житомирська. Методом електронного анкетування в опитуванні взяли участь 1250 жінок, віком від 18 до 65 років.

67% респонденток кажуть, що попри все взимку лишатимуться в межах України. У той час 20% говорять, що не планують переїзд, але якщо проблеми з опаленням, світлом чи водою носитимуть довгостроковий характер, будуть вимушені тимчасово переїхати за кордон. 13% опитуваних припадає на тих, хто вже планує переїзд, аби повернутися навесні.
«Попри російські обстріли, цілий ряд факторів вказує на те, що поки ситуація з міграцією радикально не змінилась. Цікаво, що дуже багато українців, які зараз шукають роботу у Польщі підкреслюють, що шукають саме сезонну роботу, аби найближчим часом повернутися з певним грошовим запасом в Україну»говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Згідно даних прикордонної служби, з 24 лютого по теперішній час з Польщі до України перетнули кордон понад 5 млн людей. У той час уповноважений уряду Польщі у справах біженців Павел Шефернакер нещодавно заявив, що кордон щодня перетинають приблизно 22-23 тисячі. людей, з яких заяви про те, що вони є біженцями, становлять лише 5%. До прикладу, у середині серпня щодня перетинало кордон так само 22 тис українців. Тож це є підтвердженням відсутності масової міграції.

Польща має бути готова до будь-якого рішення, але українці роблять все можливе, щоб масової міграції не відбулося. Також він зазначив, що в місцях колективного розміщення, тобто в торгових залах і пансіонатах, наразі проживає близько 80 тисяч біженців і з січня наступного року Польща планує переводити їх на 50% покриття вартості за проживання, а згодом запропонує повністю забезпечити своє перебування в Польщі.
За даними прем’єр-міністра Матеуша Моравецького з моменту повномаштабної війни, у Польщі офіційно працевлаштувалися понад 1 млн українців. Серед них усього 80 тисяч потребують соціального житла, це всього менше 8 %. Ці цифри вказують на те, що решта українців самостійно вирішила проблему з проживанням та працевлаштуванням.

Статті, які можуть вас зацікавити

Новости

Какие польские бренды есть в Украине?

Мы уже писали о том, какие украинские бренды есть в Польше. Но также многие украинцы...
Новости

Изменения для водителей в Польше в 2024 году: штрафы больше, требования жестче

Если вы водите машину и живете в Польше, то, скорее всего, уже слышали о существенных...
Новости

Выходные и праздники в Польше в 2024 году

Какие дни в 2024 году будут выходными в Польше? Когда в этом году будут торговые...
Новости

Работа на заводах в Польше: что нужно знать о вакансиях, условиях и зарплате

Вакансии на заводах и фабриках в Польше составляют основную часть предложений на рынке. И такая...
Новости

Будут ли украинцы в Польше получать льготы в 2024 году?

На днях украинские СМИ распространили заявление спикера польского правительства Петра Мюллера, которое якобы свидетельствует о...
Без рубрики Новости

Какой будет минимальная зарплата в Польше в 2024 году?

Польское правительство ежегодно (уже седьмой раз подряд) увеличивает уровень минимальной зарплаты и минимальную ставку для...
Новости

Работа в Варшаве: какие вакансии есть в столице Польши?

Варшава – столица Польши, город-порт на реке Висла, административный центр Мазовецкого воеводства. В Варшаве и...
Новости

Украинские бренды в Польше: какие бизнесы из Украины завоевывают рынок?

Скучаете по родине? Живете в Польше, но хочется чего-нибудь родного? В последнее время в польских...
Новости

Работа в Быдгоще: вакансии для мужчин и женщин

Быдгощ — большой город на севере Польши, 8-й по численности населения в стране. Центр Куявско-Поморского...
Новости

Супермаркеты и продуктовые магазины в Польше. Что нужно знать и как экономить?

Какие супермаркеты в Польше самые дешевые и самые дорогие? Самые популярные польские сети супермаркетов  График...