Дослідження факторів вибору роботи

Найвпливовішим фактором вибору роботи для жінок в Україні є висока заробітна плата. За цей пункт віддали голоси 24% опитанних, це найбільший показник серед десяти факторів. Водночас великий заробіток менше цікавить українок у Польщі, принаймні цей пункт назвали 18% респонденток. Найбільше, що цікавить жінок у Польщі – це комфортне середовище та лояльне керівництво, за що проголосували 22%. Цікаво, що на території своєї держави українки переймаються лояльним шефом та колегами менше – це важливо для 18% опитанних.

Дослідження факторів вибору місця роботи серед жінок опублікував аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. В дослідженні взяли участь 1380 жінок в Україні і стільки ж у Польщі. Опитування проводилося протягом січня 2023 року методом електронного анкетування.


Зручне місце розташування роботи у Польщі вважають перевагою 9% опитанних, у той час, як в Україні це хвилює усього 3%. А пункти “можливість кар’єрного росту та саморозвитку” та “гнучкий графік роботи” майже однаково важливі для українок у двох країнах – по 9% в Україні, у Польщі – по 8%.

Офіційне працевлаштування українок у Польщі цікавить більше — 20% проти 16% в Україні. А соціальне страхування — менше: 6% в Україні проти 9% у Польщі. Цікаво, що за “наявність тривалої відпустки” та “можливість відряджень”, проголосувало 0% українок у двох державах серед усіх опитаних. В міжнародній агенції кажуть, що такі відповіді притаманні здебільшого для українців. Адже працевлаштовуючи громадн інших країн, ці фактори є значно важливішими.


“У Польщі знаходиться понад 1 мільйон українських біженців, 71% утримують себе самостійно, переважна частина з них – жінки. Починаючи від 24 лютого ми працевлаштували у Польщі понад 20 тис. жінок. Польські роботодавці дуже конкурують саме за українок, тому повсякчас намагаються покращити умови співпраці. Аби допомогти керівникам компаній реагувати на пріорітети українок, ми дослідили фактори, які впливають на вибір наших жінок щодо місця роботи.”– каже Анна Джоболда, директорка з рекрутації Gremi Personal.


В агенції додають, що фактори вибору роботи для українок на території нашої держави та в Польщі відрізняються через зрозумілі причини: незнання мови і як наслідок складність знайти роботу за фахом. Однак нагадаємо, що 52% українців у Польщі вже вчать мову задля опанування профільної роботи.

Загалом, на інфографіці ми бачимо, як відрізняються фактори вибору місця роботи серед українок на території держави та, тих, хто шукає її у Польщі.

diagram Gremi Personal