42% українців ще не користувались медичними послугами у Польщі – опитування
42% українських біженців у Польщі не зверталися за медичними послугами за усі вісім місяців війни. 28% респондентів думають, що в Україні медицина більш якісна, ніж у Польщі. Водночас 21% зауважують, що послуги є приблизно однакового рівня і тільки 9% вважають, що польська медицина переважає українську.
Опитування провів аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal серед 1210 українців, яких вдалося працевлаштувати після 24 лютого 2024 року.
В компанії розказують, що до початку повномасштабної війни, роботодавці надавали медичне страхування абсолютно усім, кого працевлаштовували.
Однак усі українські біженці, які приїхали до Польщі після 24 лютого отримали доступ до безкоштовної державної медицини разом із кодом PESEL, що, фактично, надає українцям однакові права та доступ до послуг, як у громадян Польщі . Безкоштовна медицина у Польщі працює за тим самим принципом, що й в Україні – спочатку запис на прийом до сімейного лікаря, після чого можна отримати направлення до профільного спеціаліста. Однак дуже часто, аби записатися до профільного лікаря, потрібно чекати кілька місяців, що є типовою практикою майже для всіх європейців.
“Ми припускаємо, що саме цей фактор вплинув на думку українців щодо переваги медичних послуг в Україні. Однак загальновідомо, що європейська медична інфраструктура розвинена краще і Польща не є виключенням” – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal, які вивчають процеси міграції.
Експетка додає, що усі працевлаштовані українці мають можливість отримати консультацію в україномовного сімейного лікаря. Однак попри це опитування показало, що майже половина українців ще не зверталися до лікаря.