Перевезення дітей у машині: які правила діють в Польщі

Автокрісло або пасок безпеки?
Винятки: коли можна перевозити дітей без автокрісел

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, до сусідньої Польщі переїхало багато батьків з дітьми. Одні перетинали кордон пішки, інші — громадським транспортом, а хтось виїхав з країни на власному автомобілі. Останніх справді досить багато, і зараз машина з українськими номерами у Польщі — не рідкість.

Батькам, які їздять автівкою разом з дітьми, не варто нехтувати правилами дорожнього руху, які діють в країні. У тому числі варто дотримуватися тих норм, які регулюють перевезення неповнолітніх пасажирів. Інакше ви наражаєте себе та своїх дітей на неприємності.
Як гарантувати безпеку пасажирам? За які порушення у Польщі водії можуть отримати штрафи? Далі говоримо про це докладно.

Автокрісло або пасок безпеки?

Перевезення дітей у машині: які правила діють в ПольщіУ нещодавній статті про штрафи ми розповідали, чому не варто порушувати правила дорожнього руху в Польщі. Відповідальність несуть усі — пішоходи, пасажири громадського транспорту, і, звісно, водії.
Отже, ігнорувати закони не варто — врешті, це питання безпеки.
Перше, що потрібно пам’ятати: при пересуванні у легкових авто всі пасажири мають бути пристебнуті пасками (ременями) безпеки.
Крім того, діти під час поїздки повинні перебувати в автокріслах або бустерах. Щодо неповнолітніх діють наступні правила:

  • Якщо дитині менше ніж 12 років, а її зріст нижче ніж 150 сантиметрів, вона перевозиться лише в автокріслах (спереду машини), у бустерах або на спеціальних сидіннях (ззаду). Важливо: автомобільне крісло для дитини повинно відповідати віку та вазі маленького пасажира або пасажирки.
  • Якщо дитині менше як 12 років, але її зріст вже вище 150 сантиметрів, вона може їздити на задньому сидінні автомобіля. Звичайно, при цьому вона повинна бути пристебнута ременем безпеки.
  • Якщо ви батьки підлітка — дитини, старшої 12 років, ви можете перевозити його як дорослого — пристебнутого паском безпеки на передньому або задньому сидінні. При цьому зріст хлопця або дівчини не має значення.

Зазначимо, що раніше за польськими законами із паском безпеки дозволялося їздити лише пасажирам, які досягли 12-річного віку. Зараз Закон про дорожній рух скасував вікове обмеження, і дозволив молодшим дітям вище 150 сантиметрів їздити на правах дорослих пасажирів.

Винятки: коли можна перевозити дітей без автокрісел

Перевезення дітей у машині: які правила діють в ПольщіХоч які б не були суворі закони, часом в них є винятки. Це стосується навіть правил пересування автомобілем.
Щодо перевезення дітей, таких винятків цілих три.

  • Якщо водій везе трьох або більше дітей одночасно, і у машині не вистачає місця для встановлення автокрісел, — одну дитину дозволяють перевозити без крісла. При цьому їй повинно вже виповнитися три або більше років.
  • Інколи автокрісло може завдати шкоди здоров’ю дитини, і батьки вважають за краще не використовувати його. Це допустимий привід, але для цього вони мають отримати спеціальний висновок від лікаря.
  • Також дитина може користуватися ременем безпеки на задньому сидінні, якщо через параметри тіла (навіть при зрості до 150 сантиметрів) її неможливо забезпечити кріслом відповідних габаритів.

Також без спеціального автомобільного крісла можна перевозити дитину в таксі у Польщі.
Чим загрожує порушення правил? Якщо ви везете дитину без автокрісла, або його закріплено з порушенням вимог, доведеться сплатити штраф 300 злотих. Але ми вважаємо, що ключове питання — це безпека, адже всі норми завжди мають під собою міцне підгрунтя і не виникають на пустому місці.
Бережіть себе і ваших близьких, і нехай кожна подорож автомобілем по Польщі буде приємною!

Gremi Personal готує матеріали та відео про життя та роботу в Польщі. Читайте, дивіться, дізнавайтеся більше корисного.

Шукаєте роботу в Польщі? Ознайомтеся з нашим каталогом вакансій.
Якщо не знайшли потрібну пропозицію — зателефонуйте за номерами:
+38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90, +48 588-811-595

5/5 - (1 vote)