Наскільки відрізняються зарплати в Україні та Польщі: ТОП-10 популярних вакансій

У польщі порівняли середні зарплати на ТОП-10 популярних вакансій. Аналітика проводилася за внутрішніми даними міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal та даними українського сайту з пошуку роботи Work.ua

До уваги взяли найбільш популярні вакансії за зимовий період грудень 2022 — лютий 2023 р. Відтак середня зарплата, яку пропонують в Україні на позицію директора складає 25 тис. грн. За цю саму посаду у Польщі пропонують 93 тис. грн.  Найбільший розрив має позиція менеджера з продажу: в Україні у середньому пропонують 15 тис. грн, а у Польщі — 92 тис. грн.

Найменше в ТОПі популярних вакансій пропонують касирам та охоронцям — по 10 тис. грн. за місяць в Україні, а у Польщі на за таку роботу можна розраховувати у середньому на 35 тис. грн.

“Надзвичайно велика різниця між заробітками у двох державах призводить до того, що кількість працевлаштованих збільшується щодня. Українці у Польщі розуміють, що війна ще триватиме, тому більшість намагається соціалізуватися на місцях, знайти роботу, підвищити професійні навички, щоб мати отримати можливість залишитися ще на певний час” — каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

В агенції розповідають, що наразі змінюється тенденція щодо працевлаштування українців у Польщі. Якщо ще кілька років тому попит був переважно на працівників низької кваліфікації, то за останні півроку ситуація помітно змінилася. Все частіше починають шукати висококваліфікованих робітників.  Це пов’язано із кількома факторами. Протягом останнього півроку у Польщі відкрилися понад 10 тисяч українських бізнесів, який віддає перевагу працівникам з України. До того ж, значна частина українок вже вивчила чи вивчає польську мову, що розширює горизонти працевлаштування у Польщі.

 

Rate this post