Кожен третій українець у Польщі приїхав менше півроку тому — дослідження

37% українців, що знаходяться у Польщі, приїхали менше півроку тому — це найбільший показник серед усіх опитаних. Упродовж 2 років приїхало 23%. 15% українців знаходяться у Польщі впродовж 3 років. 10% — понад 5 років, рік тому приїхало 9% респондентів і найменший показник серед тих, хто знаходиться у Польщі 4 роки — 6%.   Серед усіх опитаних 67% складають жінки.
Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. Опитування проводилося методом електронного анкетування протягом грудня минулого року, в якому взяло участь 856 людей.
40% опитаних знаходиться у віці 36 — 54 роки — це найбільша категорія за кількістю. 37% ще не досягли 25 років. В діапазоні від 26 до 35 років знаходяться 20% респондентів і усього 3% старші 55 років.

Найбільше тих, хто приїхав до Польщі поодинці — 58%. 16% опитаних приїхали з друзями, разом із родичами — 13%, 10% серед тих, хто приїхав у складі сімейної пари.
З початку повномасштабного вторгнення росіян до України Польща стала головним прихистком для українських біженців, які тікали від війни. Проте останні дані свідчать про суттєві зміни у складі українців, які наразі перебувають у Польщі.

“Найбільша частка українців  приїхала до Польщі протягом півроку. Це свідчить про те, що домінуючою групою серед новоприбулих є трудові мігранти, які обирають Польщу через географічну близькість, спільність культурних традицій та вигідні умови для роботи. Опитування також показало, що українців, які прибули до Польщі з початком повномасштабного вторгнення наразі усього 15%. Ймовірно, вони повернулися в Україну після того, як минула небезпека або переїхали в інші країни” говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal. В агенції також звертають увагу, на те, що найчисельнішою віковою групою є люди 36–54 років, що говорить про активний трудовий потенціал цих мігрантів.

“Ці українці переважно заробляють у Польщі та повертаються додому, де витрачають зароблені кошти, підтримуючи економіку України. Польща, яка від початку повномасштабного вторгнення стала притулком для біженців, сьогодні повертається до партнерства з Україною у сфері трудової міграції. І це так само має позитивний вплив на польську економіку та ринок працевлаштування”додає Джоболда.

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Програма «Dobry Start» у Польщі: хто може отримати 300 злотих і як подати заявку

З 1 липня в Польщі знову стартує щорічна програма підтримки батьків – «Dobry Start», завдяки...
Новини

У Польщі можуть з’явитися нові офіційні вихідні: петиції вже на розгляді в президента

У Польщі знову заговорили про можливість розширення списку державних вихідних днів. До Канцелярії Президента Республіки...
Новини

Скільки українців отримали польське громадянство за останні 10 років?

Попри значне зростання кількості українців у Польщі за останнє десятиліття і особливо з початком повномасштабної...
Новини

Робота в Катовіце для чоловіків: актуальні вакансії 2025

Шукаєте роботу в Катовіце або Сілезькому воєводстві? В цьому регіоні багато різноманітної роботи на заводах...
Новини

Які польські міста увійшли до рейтингу найкращих міст Європи 2025?

Аналітична компанія Resonance Consultancy спільно з Ipsos опублікувала щорічний рейтинг Europe’s Best Cities 2025 —...
Новини

Вже з 2025 року в Польщі: нові правила визнання освіти, видачі віз та навчання іноземців

На початку травня Президент Республіки Польщі Анджей Дуда підписав закон від 4 квітня 2025 року...
Новини

В Польщі запрацювала програма безплатних медичних обстежень Moje zdrowie

Замість програми «Профілактика 40+» в Польщі стартувала комплексна профілактична програма «Моє Здоров’я» (Moje Zdrowie). Вона...
Новини

Вакансії для жінок в Польщі в 2025 році

Робота в Польщі для жінок у 2025 році залишається однією з найпопулярніших можливостей для працевлаштування...
Новини

Рейтинг найдепресивніших міст Польщі: які міста туди потрапили й чому?

Жителі деяких польських міст найчастіше почуваються пригніченими й позбавленими перспектив – так стверджує портал nto.pl,...
Новини

В Польщі запровадять скорочений робочий тиждень. Коли й для кого?

Коротший робочий тиждень у Польщі з тією ж зарплатою? У 2026 році стартує оплачуваний пілотний...