Як взяти тварину з притулку. Адопція котів і собак в Польщі

Як взяти тварину з притулку. Адопція котів і собак в Польщі

Завести песика або котика в Польщі складніше ніж в Україні. Розводити домашніх тварин можуть лише офіційно зареєстровані розплідники (відповідно їх менше ніж у нас), а ціна на щеня або кошеня в них стартує з кількох тисяч злотих.
Проте ви завжди можете стати господарем тваринки, яка опинилася у притулку. Хоча й тут недостатньо щирого бажання — ви повинні відповідати вимогам, які висуваються бажаючим взяти кота або собаку.

Як взяти тварину з притулку в Польщі? Про це поговоримо далі.  

Що треба знати про притулки для домашніх тварин?

На жаль, у Польщі, як і в багатьох інших країн існує проблема покинутих тварин. Кількість котиків та песиків на вулицях збільшується влітку — безвідповідальні власники просто виганяють їх, коли їдуть у відпустки. Поки що проблемі не вдається запобігти, адже обов’язкової реєстрації та чипування в країні немає (хоча Польща робить кроки в цьому напрямку).

Притулки для домашніх тварин є в багатьох великих та малих містах. Ці заклади можуть мати державне (муніципальне) або приватне фінансування.
Як їх знайти у своєму місті або воєводстві? Шукаєте сайти через пошуковики, сторінки у соціальних мережах, оголошення на OLX або Wamiz. «Сарафанне радіо» також працює — сусіди, колеги, знайомі також можуть порекомендувати вам заклад, де тимчасово проживають тварини.

Правила в різних притулках можуть відрізнятися, але алгоритм адопції зазвичай схожий. Далі поговоримо, які етапи вам треба пройти, перш ніж у вашому домі оселиться тварина з притулку.

Адопція тварин: покрокова інструкція

Отже, ви обрали притулок, ознайомилися з його правилами, і вважаєте, що можете їх виконати. Що робити далі?

1. Сконтактуйтеся з представниками притулку. Вони проконсультують вас, роз’яснять незрозумілі моменти. Часто на цьому етапі вам можуть запропонувати заповнити анкету, пройти коротке інтерв’ю. В цей момент ви можете усвідомити, що не готові доглядати за твариною, і або відмовитеся від цієї ідеї, або підготуєтеся краще. Це все підготовка до великої співбесіди.

2. Власне співбесіда відбувається зазвичай у вас вдома. Співробітник або волонтер центру, де утримуються тварини, зацікавлений в тому, щоб його підопічному було комфортно і безпечно. Тому перевіряють не лише вашу адекватність і готовність, а й стан житла. Площа квартири чи будинку, наявність сіток, місце, яке ви плануєте виділити чотирилапому — все це має значення. Під час співбесіди спеціаліст нагадає вам правила утримання тварин в Польщі — наприклад, про заборону розведення й обов’язкову кастрацію/стерилізацію після досягнення певного віку.

3. Вам повідомили результат співбесіди й він позитивний? Вітаємо!
Якщо ж на цей раз вам відмовили — не засмучуйтеся. Люди, які працюють з тваринами справді висувають багато вимог і перестраховуються, аби чотирилапим було добре. Відмова необов’язково означає, що особисто з вами щось не так, якщо притулок аргументує її вам — рекомендуємо прислухатися до цих дружніх зауважень.
Ось, до речі, найпопулярніші причини відмов:
🐾
у вас раніше не було тварин, а конкретно обраний собака або кіт не підходить для новачків (має проблему з поведінкою або здоров’ям, специфічну породу тощо);
🐾
тварина дуже енергійна і їй потрібно більше площі в житлі;
🐾
тварина може не ужитися з вашими дітьми;
🐾
пес або кіт не вживається з іншими домашніми тваринами. 

4. Після того, як ви пройшли попередні етапи успішно, притулок запропонує вам підписати угоду про адопцію. Ви зобов’язуєтеся, що ваш новий член сім’ї матиме  їжу, теплий дім, догляд, допомогу ветеринара. Вихованця не можна передавати третім особам та продавати. Якщо тварина не стерилізована — ви мусите зробити це.

5. Часто разом з договором про усиновлення котика або песика ви підписуєте дозвіл на відвідування вашого дому ще кілька разів. Ці перевірки мають на меті підтвердити, що тварина утримується у належних умовах і загалом здорова та щаслива. 

До речі, у щасливих чотирилапих зазвичай щасливі господарі, і це ще один аргумент взяти в родину кота або собаку!

Ми продовжимо готувати для вас статті про різноманітні аспекти життя в Польщі. Читайте їх на сайті або дивіться відеоролики на нашому каналі.
Шукаєте роботу в Польщі? Телефонуйте +38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90 або +48 588-811-595.

5/5 - (3 votes)

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Робота на харчових виробництвах в Польщі у 2025 році

Робота на виробництві харчових продуктів – популярний варіант працевлаштування в Польщі.  Які варіанти вакансії доступні...
Новини

Міністерство фінансів Польщі: Українці заплатили майже 1,65 млрд злотих податків у 2024 році

Міністерство фінансів Польщі: Надходження з CIT і PIT від іноземців у 2024 році склали понад...
Новини

Нові правила зйомки в Польщі. Міністерство оборони заборонило фотографувати стратегічні об’єкти

Міністерство національної оборони Польщі опублікувало нове розпорядження, яке чітко регламентує заборону на зйомку стратегічних об’єктів....
Новини

Які міста в Польщі найкращі для життя?

Найкращим містом для життя в Польщі назвали Познань — згідно з рейтингом, підготовленим Business Insider....
Новини

ТОП вакансій в Польщі: весна 2025 року

Весняно-літній сезон відкриває нові можливості для роботи в Польщі. Ми підготували свіже оновлення вакансій для...
Новини

Електронна картка щеплень для дітей у Польщі: нововведення у 2025 році

У Польщі до кінця 2025 року планується запровадити електронну картку обов’язкових щеплень для дітей. Це...
Новини

Анонсовано нові вимоги для українців при вступі до поліцеальних шкіл Польщі

У Польщі планують запровадити додаткові вимоги для українських абітурієнтів, які хочуть навчатися в поліцеальних школах....
Новини

ТОП-10 вакансій на складах є в Польщі у 2025 році

Розглядаєте можливість працевлаштування на складі в Польщі? Ця країна пропонує широкий спектр вакансій у логістичній...
Новини

Де в Польщі найвищі зарплати?

Якщо ви плануєте працювати в Польщі або шукаєте найбільш перспективні міста для працевлаштування, варто звернути...
Новини

У яких містах Польщі можна скласти НМТ у 2025 році?

Живете з дитиною в Польщі, і хочете, щоб вона склала український національний мультипредметний тест (НМТ)?...