Де і скільки заробляють українські біженки в Польщі без досвіду і знання мови

Без знання мови і досвіду жінки отримують біля 3400- 3600 злотих на місяць (23,1 – 24,5 тис. грн). Це робота на підприємствах харчової промисловості, логістичних складах та сфері обслуговування. У високий сезон, який у Польщі розпочався у травні і триватиме до кінця листопада, очікується збільшення кількості вакансій на 50-60% для жінок з України. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Найбільше роботи нині на підприємствах харчової промисловості – це рибзаводи та м’ясокомбінати, заводи із виготовлення делікатесів. До війни третина низькокваліфікованих працівників обирали роботу саме на таких підприємствах. Зараз у цій галузі традиційно збільшується кількість вакансій через початок підготовки до різдвяних свят. На пакуванні та розборі м’ясної та рибної продукції середня зарплата складає – 3400 злотих на місяць на руки (23,1 тис.грн.).

Робота в логістиці та e-commerce є також затребуваною серед українських жінок, які не знають мови і не мають досвіду. На комплектації замовлень і товарів в місяць можна заробити 3200 злотих на місяць (21,7 тис. грн).

“Через війну кількість працевлаштованих у Польщі жінок з України перевищує кількість чоловіків – тільки агенція Gremi Personal з 24 лютого працевлаштувала понад тисячу жінок. Українські біженки почали шукати роботу десь через місяць після перебування в Польщі, бо спочатку їм потрібно було оговтатися від стресу. Деякі спеціально обирали фізичну роботу, щоби “переключитися”, – стверджує директора Департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

У туристичний сезон більше пропозицій роботи з’являється у сфері HORECA (готелях та ресторанах). Для покоївок та помічниць на кухні пропонують зарплату в 3500-3600 злотих (23,8-24,5 тис. грн.)

У 2022 році мінімальна зарплата в Польщі складає близько 2 363.57 злотих (16 тис.грн). Середні зарплати в Польщі на 2022 рік (після сплати податків) становлять близько 3 311.08 злотого (22,5 тис. грн.).
За даними уповноваженого уряду у справах біженців з України Павла Шефернакера, 100 тис. працездатних українців влаштувалися на роботу в Польщі, а це кожен четвертий із тих, хто набув статус біженця. У базі даних PESEL (ідентифікаційний номер) зареєстровано 400 тис. осіб працездатного віку з України, понад 100 тис. з них вже легально працюють у Польщі.

Rate this post

Статті, які можуть вас зацікавити

Новини

Що таке система «е-Консул» і навіщо вона українцям за кордоном?

Пресслужба Міністерства закордонних справ повідомила, що Кабмін України ухвалив постанову про інформаційно-комунікаційну систему «е-Консул». Нова...
Новини

ТОП-10 вакансій осені 2024 в Польщі: скільки можна заробляти?

Яка зарплата в Польщі цієї осені? Скільки можна заробляти на заводах і складах? Які вакансії...
Новини

Програма Aktywny rodzic: хто може отримати та який розмір допомоги?

Починаючи з жовтня 2024 року, батьки в Польщі (в тому числі працюючі українці) зможуть скористатися...
Новини

Оновлений розклад PKP Intercity з вересня 2024: що зміниться?

Залізнична компанія PKP Intercity оголосила, що з 1 вересня 2024 року набуде чинності новий розклад...
Новини

Щеплення дитині в Польщі: питання і відповіді

Щеплення – важливий складник системи охорони здоров’я Польщі. Вони допомагають захищати дітей від серйозних інфекційних...
Новини

Житло на наших вакансіях: 10 прикладів (опис, фото)

Що треба знати про умови проживання на роботі від Gremi Personal? В яке житло ми...
Новини

Як пройти безплатні медичні обстеження в Польщі за програмою «Профілактика 40+»?

Програма «Профілактика 40 Плюс» («Profilaktyka 40 PLUS») в Польщі пропонує унікальну можливість для оцінки здоров'я...
Новини

Робота в Польщі: 10 вакансій літа 2024

Яка робота в Польщі є цим літом? На яких вакансіях найкращі умови? На які заводи...
Новини

Яка мінімальна зарплата буде в Польщі у 2025 році?

У червні стало відомо, яка мінімальна зарплата буде в Польщі у 2025 році. Очікується, що...
Новини

UDT в Польщі: запитання та відповіді

В цій статті ви знайдете відповіді на всі найпоширеніші запитання про UDT в Польщі. Як...