Чоловіки у дефіциті

Останні два тижні пришвидшилась тенденція по зменшенню кількості українських чоловіків на польському ринку праці. За минулий тиждень агенція Gremi Personal працевлаштувала 589 осіб, з яких 416 жінок і лише 173 чоловіки.

У квітневому опитуванні Головного управління статистики Польщі кожна третя виробнича компанія відзначила, що нестача кваліфікованих працівників є перешкодою для її діяльності, а в будівництві та транспорті таких компаній було аж 40%.

У найближчі тижні дефіцит кадрів посилиться. Підприємства відчуватимуть нестачу не лише приблизно 80-100 тисяч українців, що після початку війни виїхали захищати свою країну, але також сотень тисяч сезонних робітників з України, які цього року не приїдуть до Польщі.

– Більшість чоловіків, які покинули Україну до 24 лютого, вже знайшли роботу. Інші, користуючись ситуацією на ринку, більш прискіпливо обирають місце роботи. Ставки за роботу зберігаються на тому ж рівні, що й до війни, але й це може змінитися з початком сезону – зарплати точно зростуть у галузях, де роботодавцям потрібні фізично сильні чоловіки. Вони зможуть розраховувати на підвищені ставки, – підкреслює Анна Джоболда.

У березні та квітні безробітних українських чоловіків у Польщі було більше. Це було пов’язано з тим, що в результаті санкцій проти Росії деякі польські компанії, які до війни співпрацювали з російським бізнесом, були змушені обмежити свою діяльність або шукати нових партнерів і ринки збуту. Зміни призвели до скорочення кількості працевлаштованих на цих підприємствах – переважно українських чоловіків, які, наприклад, становили левову частку робочої сили на металургійних підприємствах та підприємствах важкої промисловості. Але звільнені українці дуже швидко знайшли нову роботу.

Хоча деякі вакансії можна заповнити за рахунок працевлаштування жінок-біженок з України (багато компаній намагаються адаптувати до них посади, які раніше займали чоловіки), це не завжди можливо.

Rate this post