Чи повернуться біженці в Україну цього року — опитування українців у Польщі

Напередодні першого вересня у Польщі опитали українців щодо планів на повернення в Україну цього року. Лише 22,2% опитуваних мають на меті поїхати додому у найближчі 3 місяці, 35% готуються залишитись у Польщі щонайменше на рік. 25,6% планують повернутись як тільки закінчиться війна, а 17% вже не планують повертатись в Україну.
В опитуванні взяли участь 1440 громадян, яких опитав аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Зокрема, дані UNICEF підтверджують загальні настрої українських громадян за кордоном — близько 53% батьків планують віддати дітей у польські школи, що свідчить про наміри лишатися з дітьми у Польщі щонайменше на пів року.

“Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернеться на батьківщину, як тільки мине небезпека. Однак значна частина громадян залишиться за кордоном по ряду суб’єктивних факторів — втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та звісно через відсутність ризиків для життя”— говорить Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal.

Експертка додає, що найпесимістичніші прогнози щодо опалюваного сезону підштовхують українців перезимувати у Польщі. Таке рішення зумовлено зокрема фактором ризику, адже усі ми є свідками трагедій, коли ворог прицільно атакує енергетичну інфраструктуру. Навіть прем’єр міністр Шмигаль попередив, що цей опалювальний сезон буде найважчим в історії. Крім того, в деяких регіонах України люди ризикують не тільки лишитися взимку без теплопостачання чи води, а й отримають платіжки, які вкрай важко сплатити. У той час, коли кількість робочих місць в Україні значно зменшилась через війну, ситуація у Польщі зворотна — запити роботодавців на робітників ростуть, що зумовлює і зростання заробітних плат.

Аналітики центру нагадують, що середня зарплата на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі становить 28 — 32 тис. грн на місяць (це 3500 — 4000- злотих), що, безперечно, мотивує українців покращувати власну економічну ситуацію за межами України.

Rate this post