Чи потрібно українським біженцям в Польщі подавати документи на карту побиту?

Подаватися на карту побиту не потрібно?
Документи для роботи в Польщі

Прикордонна служба Польщі повідомляє, що з початку повномасштабної війни та станом на вересень 2022 року, кордон перетнули понад 6 мільйонів біженців з України.

Хтось поїхав далі, але сотні тисяч українців залишилися в Польщі. Нагальним лишається питання оформлення документів в Польщі для біженців, зокрема, карти побиту. Нагадаємо, це основний документ, який підтверджує особу та офіційний статус (тимчасовий або постійний) іноземних громадян у РП.
Раніше ми вже писали, як отримати нові українські паспорти в Польщі, а сьогодні розповімо про зміни щодо отримання польської карти побиту біженцями.

Подаватися на карту побиту не потрібно?

Чи потрібно українським біженцям в Польщі подавати документи на карту побиту?Нещодавно Департамент у справах іноземців у Польщі опублікував важливе роз’яснення, яке стосується подачі документів на карти побиту біженцями з України.
Стало відомо, що польський уряд планує внести кілька змін до закону про допомогу громадянам України від 12 березня 2022 року. Наразі цей закон передбачає отримання карт побиту в спрощеному порядку.
Згідно з чинними положеннями, біженці, які хочуть залишитися в Польщі на тривалий період, можуть вже через 9 місяців перебування податися на отримання карти побиту терміном на 3 роки. Якщо враховувати, що перші біженці перетнули кордон 24 лютого 2022 року, де-юре з 25 листопада можна подавати заявки на отримання карт побиту в уженди воєвудські для легалізації в Польщі.

 

 

Чи потрібно українським біженцям в Польщі подавати документи на карту побиту?

Проте зараз очікується нова редакція цього закону, яка скасує таку можливість.
Через це Департамент у справах іноземців у своєму роз’ясненні рекомендує не поспішати з поданням документів на отримання карт побиту.

Очікувані зміни до закону будуть ухвалені до кінця року. Передбачається, що українцям, які прибули до Польщі з початком повномасштабної війни, автоматично продовжать термін дозволу на проживання. Таким чином карти тимчасового побиту не будуть потрібні.
Ця пропозиція внесена МВС Польщі, оскільки в міністерстві турбуються про те, щоб уженди воєвудські не засипали заявами на отримання карт побиту.
Також повідомляється, що документи тих біженців, які вже встигли податися на карти побиту, будуть залишені без розгляду.

 

Документи для роботи в Польщі

Чи потрібно українським біженцям в Польщі подавати документи на карту побиту?

За офіційними даними, понад 430 тисяч громадян України, які прибули в РП після 24 лютого, вже знайшли офіційну роботу.
Щодня Gremi Personal працевлаштовує українців в Польщі. Важливо, що за закордонним паспортом громадянина України можна працювати без робочої візи

Окрім візи або українського паспорту потрібне зезволене (zezwolenie na pracę) — дозвіл на роботу. Документ видається Воєводчим управлінням (Urząd Wojewódzki) за запитом роботодавця на конкретну вакансію.
Ми допомагаємо не лише знайти роботу у вашому місті, а й отримати всі документи. Усі наші вакансії повністю легальні, ми забезпечуємо житлом, повним соцпакетом та страхуванням.

 

 

Gremi Personal готує матеріали та відео про життя та роботу в Польщі. Читайте, дивіться, дізнавайтеся більше корисного.

Шукаєте роботу в Польщі? Ознайомтеся з нашим каталогом вакансій.
Якщо не знайшли потрібну пропозицію — зателефонуйте за номерами:
+38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90, +48 588-811-595

5/5 - (2 votes)