Чи будуть українці в Польщі отримувати пільги у 2024 році?

Чи будуть українці в Польщі отримувати пільги у 2024 році?

Днями українські ЗМІ поширили заяву речника польського уряду Пьотра Мюллера. Вона нібито свідчить про те, що у наступному році українці в Польщі втратять пільги від країни, що їх прийняла.

Що саме сказав Мюллер і чи справді від Польщі є чіткі сигнали про припинення допомоги українцям? Про це читайте далі.

Пільги скасують? Що насправді сталося

19 вересня Bloomberg опублікував статтю під назвою Poland Signals It Will Stop Aid for Ukrainian Refugees Next Year. Саме на цей матеріал посилаються більшість українських видань.
В статті йшлося, що уряд заявив про ймовірне скорочення фінансової підтримки мільйонам українських біженців, яких приймає Польща. На думку видання, це може ще більше підірвати зв’язки між сусідами, які стали напруженими через імпорт зерна.

Також висловлене припущення, що хоча уряд у Варшаві є одним із найпалкіших прихильників України, який надає фінансову та військову допомогу та слугує воротами для західних поставок, зв’язки між двома країнами погіршуються напередодні жовтневих виборів в Польщі.

Як пише видання, речник уряду Пьотр Мюллер заявив телеканалу Polsat, що підтримка біженців не буде продовжена наступного року. Серед іншого ця підтримка включає скасування вимог щодо проживання та надання дозволів на роботу, вільний доступ до шкіл, лікування та виплати сім’ям.

«Ці нормативні акти просто втрачають силу наступного року», — цитує видання Мюллера. «Я думаю, що ці положення не буде розширено значною мірою».

По суті, зараз йдеться про відсутність рішення уряду щодо продовження пільг українцям. Звісно, ситуація може змінитися найближчим часом, наприклад, після парламентських виборів. Вибори до Сейму призначені на 15 жовтня 2023 року. 

Відзначимо, що за словами заступниці міністра сім’ї та соціальної політики Анни Шмідт, станом на травень 2023 року, Польща витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на допомогу українським сім’ям, які втекли від війни у Польщу. Тим часом за прогнозами економістів, працюючі українці в Польщі заплатять в бюджет близько 6 мільярдів злотих.

Gremi Personal продовжить вас інформувати про рішення польського уряду і надавати об’єктивну інформацію про життя українців в Польщі.

Шукаєте роботу в Польщі? Телефонуйте за номерами +38 (067) 650-42-02, +38 (095) 277-60-90 або +48 588-811-595.
Також читайте наші статті або дивіться відеоролики про життя та роботу в Польщі.

5/5 - (2 votes)