41% українців знаходять роботу у Польщі одразу після приїзду

Аналітичний центр міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal дослідив, скільки часу потрібно українцям, аби знайти роботу у Польщі. Протягом минулого року за допомогою агенції знайшли роботу 11339 українців, за результатами співбесід, 41% відсоток працевлаштованих знаходять роботу протягом першого тижня після приїзду.

26% опитаних говорять, що на пошук роботи витратили близько двох тижнів. 25% респондентів знайшли роботу протягом місяця. 6% зізнаються, що довелося шукати працевлаштування понад два місяці та 2% зазначили, що цей процес тривав понад три місяці.

Водночас в агенції поцікавилися у роботодавців та керівників, скільки часу вони шукають у свої команди працівників. Тут йдеться саме про спеціалістів середньої та високої кваліфікації, адже пошук працівників робітничих спеціальностей – це набагато легший процес з огляду рекрутації.

В агенції опитали близько 50 керівників з різних департаментів, аби дізнатися, скільки часу вони у середньому витрачають на пошук спеціаліста у свою команду.
50% респондентів сказали, щоб знайти фахівця, їм треба від двох, до трьох місяців.
33% кажуть, що цей процес займає від місяця до двох. А 17% керівників кажуть, що зазвичай шукають спеціаліста понад три місяці.

З них 43% керівників проводить 5 – 7 співбесід, аби відібрати серед кандидатів потрібного фахівця. 34% опитаних кажуть, що співбесідують 3 – 5 робітників, 23% відповідають, що їм зазвичай достатньо 1 – 2 співбесіди.

“Ці цифри розвінчують міф, щодо труднощів з пошуком місця роботи. Бізнес у Польщі конкурує не тільки за українців на низькокваліфіковані роботи, а й готовий влаштовувати спеціалістів, що мають високі професійні навички. Однак бар’єром в отриманні гарної посади здебільшого є мовне питання” – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Rate this post